Kas kiek metų sugrįžta mada?

pagal | 2017-06-24

Niekas net neabejoja tuo, kad mada sukasi ratu, it kokia spiralė ir grįžta, grįžta, grįžta. Pasikartoja kaip ir istorija pasikartoja. Mados istorikai teigia, kad mada per tekstūras, medžiagas sugrįžta kas 25 metus, o stiliai sukasi dar greitesniu ratu.

Kas diktuoja madą?

Ar drabužiai madingi nusprendžia ne dizaineriai ir mados elitas, o visuomenė. Pasiūlyta mados tendencija arba prigyja ir karaliauja mažiausiai sezoną, arba nukeliauja į dėžę šiukšlėms. Garsiausi mados guru atskleidžia, kad mada tampa tikra ir savita tik perteikdama žinią, atspindėdama kokį nors įvykį. Todėl štai po rugsėjo 11 – osios tragedijos drabužiai įgavo rytietiškų motyvų, paaukštėjo batų pakulnės, o drabuziai vyrams tapo įvairų sluoksnių komplektu.

Nors tragedijų numatyti neįmanoma, tačiau tam tikri politiniai įvykiai turi tendenciją kartotis. Juk politiką valdo tiesiog žmonės, su savais skausmai, norais, įsitikinimais, kaip ir prieš šimtą, du šimtus metų. Tad manoma, kad vienos ar kitos stiliaus srovės drabužiai atgyja dar vienam mados šou kas ketvirtį amžiaus, t.y. kiekvienoje kartoje.

Technologijų įtaka – milžiniška

Nereiktų manyti, kad madingi drabužiai yra archaika. Juk keičiantis technologijoms ir gyvenimo būdui rūbai taip pat keičiasi. Lieka tik motyvai, medžiagos ir spalvos. Štai, stilingi drabuziai moterims internetu arba drabuziai internetu vyrams šiemet būtinai turėtų būti chaki spalvos. Ši spalva simbolizuoja rafinuotumą, eleganciją. Ši Europoje spalva labai madinga buvo 1998 m. 1775 m.

Madai – sienų nėra

Sovietų Sąjungoje nebuvo nei mados, nei sekso. Vis dėlto, vaikai gimė vienas po kito, o kiekviename bažnytkaimyje merginos turėjo arba troško turėti suplėšytus džinsus ir papūstų plaukų šukuoseną. Kas simbolizavo 9 – o dešimtmečio – maištininkų – stilių. Mada tuomet Lietuvoje vėluodavo, keisdavo sampratą, tačiau visada ateidavo.

Šiandien, sienų madai ir stiliui nėra. Juk drabuziai moterims is anglijos, Lietuvos ar Paryžiaus gali atsidurti Kinijoje vos per kelias dienas.

Keičiasi tik pirkimo įpročiai, t.y. drabuziai internetu is uzsienio siunčiami be tarpininkų, todėl drabužiai internetu pigiau. Tai lemia tokio apsipirkimo būdo populiarumą. Dar apsukresni madistai ieško kur yra drabuziai internetu ispardavimas. Tokiu būdu moteriski drabuziai internetu tampa greičiausiu, patikimiausiu ir pigiausiu būdu gauti viską ko nori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *