Ar galima refinansuoti būsto paskolą, neįkeičiant turto?

pagal | 2017-06-25

paskolų refinansavimasDažnai paskolų refinansavimas atliekamas, norint pagerinti jau mokamų finansinių įsipareigojimų sąlygas. Tačiau jeigu būsto paskola netenkina sąlygų, jos refinansavimas, gali reikšti būsto įkeitimą naujai bendrovei. Skaitytojai klausia, kaip tokiu atveju reikia elgtis su būsto hipoteka ir ar būsto paskolų refinansavimas yra naudingas?

Perkreditavimo galimybės ir naudos

Būsto paskolų refinansavimas yra galimas. Tačiau rekomenduojama prieš inicijuojant šią procedūrą įvertinti ar ji bus naudinga. Kartais ilgalaikės paskolos teikiamos su specialiomis sąlygomis. Sąlygose yra numatytas galimas paskolos mokėjimo sustabdymas, atidėjimas. Taip pat nurodomos tokios galimybės, kaip didesnės įmokos sumokėjimas vieną kartą per metus. Kartais įrašomos sankcijos, tarkim, jeigu bus didesnė įmoka sumokama ne sutartyje nurodytą dieną.

Tad jeigu sutartis yra gana griežta, Lietuvoje bankai taiko praktiką įrašyti papildomus mokesčius, kuriuos paskolos gavėjas privalo sumokėti, norėdamas pakeisti sutarties sąlygas. Tad jeigu šios baudos dydis didesnis, negu paskolu refinansavimas bankuose nešama nauda, paskolų refinansavimas nebus naudingas. Jeigu ši suma mažesnė – nauda bus apčiuopiama.

Turto įkeitimas

Jeigu nusprendėte turto neįkeisti, greičiausiai, paskolu refinansavimas be uzstato bus teikiamas su didesnėmis palūkanomis. Nors bendromis gairėmis vadovaujantis refinansavimas be turto ikeitimo yra galimas net ir didelėms ilgalaikėms paskoloms. Tiesiog hipoteka kaip buvusi taip ir išlieka. Kiekvienu individualiu atveju bendrovėse dirbantys specialistai informuoja apie reikalingus procesus ir jų eigą. Sąlygos gali skirtis ir priklausyti nuo to ar paskolos refinansavimas swedbank, ar paskolos refinansavimas seb, ar kitur.

Kita vertus, reiktų nepamiršti, kad sąlygos griežtės ir tuomet, jeigu bus reikalingas paskolu refinansavimas isiskolinusiems. Tai reiškia, kad Jūs vėluojate mokėti kas mėnesines įmokas, refinansavimo procedūra gali ne tik užtrukti, bet ir ne visose bendrovėse būti teikiama. Viskas priklauso nuo pajamų dydžio ir jų santykio su skola.

Galbūt todėl paskolu refinansavimas atsiliepimai yra labai dviprasmiški. Taip pat galbūt būtent dėl to paskolu refinansavimas kaune, Vilniuje ar kituose Lietuvos vietose vertinamos taip nevienareikšmiškai.

Susigaudyti šiuose labirintuose yra gana sudėtinga. Todėl visuomet paranku konsultuotis su savo darbą išmanančiais specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *