Baidarių rezervacija – kada tinkamas metas apie ją galvoti?

pagal | 2017-06-25

Daugelis lietuvių nebeįsivaizduoja karštų vasaros dienų be plaukimo baidarėmis – tai viena populiariausių pramogų, leidžianti mėgautis visais aktyvaus turizmo privalumais. Tiesa, kad galėtumėte džiaugtis maloniu atostogų laiku, baidarių rezervacija neturėtų būti atidėliojama – jei vėsesniu oru, pvz., pavasarį ar rudenį, baidares galite užsakyti likus vos kelioms dienoms iki plaukimo, sezono metu apie rezervaciją galvokite bent kelios savaitės iki išvykos.

Pasiruoškite baidarių sezonui

Plaukimai baidarėmis organizuojami visais metų laikais, tačiau didžiausias keliautojų dėmesys jaučiamas vasarą. Orams sušilus baidares renkasi ne tik Lietuvos keliautojai, bet ir svečiai iš užsienio. Baidarių populiarumą lemia jų universalumas – tai puiki pramoga tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus keliautojams, šeimoms ar draugų kompanijai. Be to, baidarės atitiks tiek aktyvių plaukikų poreikius, tiek mažesnio fizinio pasirengimo turistų lūkesčius. Daugelis baidarių nuomotojų teigia, kad vasaros metu jie nebeturi laisvų laivelių, kadangi šie rezervuojami dar prieš gerą mėnesį. Kitaip sakant, jei norite džiaugtis malonia ir sklandžia kelione, baidares rezervuokite kuo įmanoma anksčiau.

Į ką atkreipti dėmesį?

Užsakant baidares būtina įvertinti plaukimo maršrutą, laiką ir nuomojamų laivelių kokybę. Maršrutą rinkitės pagal savo poreikius, norus ir fizines galimybes. Jei norite grožėtis Lietuvos gamta ir vertinate ramius plaukimus, rinkitės tiesesnius upių maršrutus, kuriais plaukdami galėsite atsipalaiduoti, grožėtis išskirtiniu Lietuvos kraštovaizdžiu ir srauniomis šalies upėmis. Jei ieškote iššūkių ir nuotykių, jūsų lūkesčius atitiks pavojų kupini maršrutai, kurie pareikalaus ištvermės ir fizinio pasirengimo. Tokios kelionės rekomenduojamos jauniems ir aktyviems žmonėms.

Kad kelionė būtų sklandi ir maloni, nepamirškite rinktis aukštos kokybės, tvirtas, lengvas ir manevringas baidares. Nors šių nuoma gali pareikalauti kiek didesnių išlaidų, toks plaukimas leis mėgautis visais kelionės malonumais. Sunkiai valdoma baidarė gali tapti rimtu iššūkiu, ypač tuomet, jei šioje srityje esate naujokai – taip ne tik nesimėgausite kelionės privalumais, bet ir kur kas greičiau nuvargsite, jausitės suirzę ir pikti. Primename, kad rezervuodami baidares turėtumėte pasidomėti ir dėl plaukimo trukmės bei laiko. Jei ketinate plaukti 5–6 valandas, natūralu, kad turite išplaukti kuo anksčiau, ypač tuomet, jei vakarą planuojate praleisti stovyklavietėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *