Kaip turi atrodyti baldai valgomajam?

pagal | 2017-06-26

Namų valgomasis formuoja bendrąją būsto atmosferą, nuotaiką ir stilių. Iš tiesų, tai ne tik erdvė, kurioje valgome, tai vieta, kur susitinkame su šeimos nariais, bendraujame su draugais ar tiesiog leidžiame laisvą laiką. Kitaip sakant, baldai valgomajam turi būti ne tik stilingi ir išvaizdūs, bet ir funkcionalūs, kokybiški, tvirti bei patogūs. Išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančius baldus yra gana sunki užduotis, kuriai turime skirti daugiau dėmesio. Ekspertai rekomenduoja – jei norite sumažinti rūpesčių bagažą ir džiaugtis išties kokybiškais baldais, rinkitės profesionalius baldininkus ir patikimą baldų saloną.

Kaip rinktis valgomojo baldus?

Svarbiausi valgomojo baldai – stalas ir kėdės. Šių pasiūla išties didelė, todėl visų pirma turite nuspręsti kelis esminius dalykus. Kitaip sakant, turite apsispręsti dėl baldo matmenų, t. y. kokio dydžio stalas jums reikalingas ir kiek kėdžių prie jo statysite. Antras darbas – pagalvoti apie valgomajame dominuojantį stilių. Priklausomai nuo individualios stiliaus pajautos, paprastai pasirenkami klasikiniai arba modernūs baldai (su galimomis šių stilių variacijomis). Siūlome išlaikyti vientisą gyvenamosios erdvės stilių, t. y. jei namuose dominuoja klasika, rinkitės klasikinį valgomojo stalą. Visais atvejais didžiausią dėmesį skirkite baldų kokybei ir gamybinių medžiagų patikimumui. Venkite pigių gaminių, kurie labai greitai praranda estetiką ir prekinę išvaizdą.

Valgomojo stalai ir kėdės

Jei valgomasis yra mažas, nesirinkite itin didelio stalo, kadangi prie jo jausitės nepatogiai, bus sunku sustatyti kėdes ir racionaliai išnaudoti patalpos erdvę. Ir priešingai, jei valgomasis gan didelis, mažas stalas atrodys tarsi svetimkūnis. Ekspertai primena, kad laisvam judėjimui ir sėdėjimui aplink stalą turėtų būti bet 100 centimetrų erdvė. Stalo aukštis paprastai siekia 75 cm., tačiau konkrečiu atveju jis gali skirtis, priklausomai nuo sėdinčiųjų ūgio ir pasirinktų kėdžių dizaino. Renkantis valgomojo stalą, būtina pagalvoti ir apie jo plotį. Rekomenduojama rinktis 90–100 cm. pločio stalą, kadangi siauresnis neturės pakankamai vietos lėkščių ir maisto sudėjimui. Iš kitos pusės, itin platus stalas apsunkins bendravimą su prie stalo sėdinčiais svečiais.

Rinkdamiesi valgomojo kėdes, visų pirma turite pagalvoti, koks jų kiekis jums reikalingas. Tai priklauso nuo žmonių skaičiaus. Kėdės savo stiliumi privalo derėti prie stalo. Siūlome rinktis baldus, kurių aukštis siektų apie 45–47 cm. – tokios kėdės atitiks standartinio valgomojo stalo aukštį. Be to, standartiniam stalui tiks kėdės, kurių plotis būtų apie 50 cm., tačiau konkrečiu atveju sėdimas kėdžių plotis gali skirtis dėl unikalių valgomojo stalo dizaino sprendimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *