Kaip suvaldyti verslo procesus?

pagal | 2020-03-26

verslasNorint sėkmingos ir pelningos įmonės veiklos nepakanka tik paskirstyti užduotis darbuotojams. Jei įmonėje visi veiksmai nesisteminami į procesus, pasiekti gerų rezultatų yra labai sunku. Procesų sudarymas, planavimas ir suskirstymas turi būti orientuotas į galutinį rezultatą. Kiekvieno darbuotojo veiksmas yra dalis visumos, kurios tikslas – norimas galutinis rezultatas (įvykęs sandoris, pelnas ir t.t.). Norint kad verslo rodikliai būtų aukščiausi, taip pat svarbu įmonės procesus ir tinkamai valdyti. Tai geriausiai atspindi procesų perprojektavimo metodika. Apžvelkime, kaip valdyti verslo procesus ir į ką atkreipti dėmesį juos valdant.

  • Darbuotojų veiklos efektyvumas

Atlikus įmonės analizę darbuotojų atsakomybės paskirstomos taip, kad kiekvienas veiksmas kurtų pridėtinę vertę įmonei. Šiuo tikslu  panaikinamos besidubliuojančios pareigybės, sutrumpinamas užduočių atlikimo laikas, o tuo pačiu sutrumpėja galutinio rezultato pasiekimo laikotarpis.

  • Procesų planų sudarymas

Atskirų procesų sujungimas į žemėlapius yra puiki priemonė analizuoti jų eiliškumą ir sąsajas. Taip pat darbuotojams lengviau atlikti užduotis, kai žinoma atliekamo projekto paskirtis bei rezultato ryšys su tolimesniais veiksmais.

  • Veiklos rezultatų stebėjimas

Valdant procesus stebimi skirtingų veiklų rezultatai, kuriuos galima analizuoti ir priimti atitinkamas išvadas. Procesų valdyme skiriant pakankamai dėmesio rezultatų analizei, nustatoma kuriame etape ir kuriuose procesuose galima pasiekti didesnės naudos.

  • Proceso vykdymo laikas

Be abejo, laiko rodiklis yra svarbus įmonės veikloje. Kuo greičiau darbuotojai atlieka užduotis, tuo greičiau pasiekiamas projekto įgyvendinimas, atnešantis įmonei naudos. Darbuotojų veiklų išgryninimas, tikslus atsakomybių nustatymas sutrumpina procesų vykdymo laikus.

Kaip matote, verslo procesų valdymas yra vienas iš veiksmų, kuriam reikia skirti itin didelį dėmesį. Jei dėl laiko, patirties ar žinių stokos įmonės vadovui sudėtinga valdyti verslo procesus, visuomet galima kreiptis į agentūras, kurios padeda susitvarkyti su šia užduotimi.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *