6 pravartūs kelionių patarimai

pagal | 2020-03-26

Nors daugybė žmonių šiomis dienomis atostogauti sau leidžia pakankamai dažnai ir įvairias užsienio šalis kasmet aplanko ne vieną ir ne du kartus, tikrai ne kiekvienas keliautojas pasimoko iš savo klaidų ir tinkamai pasiruošia savo būsimoms kelionėms. Todėl jei nuo šiol jūs norite savo keliones (https://bc.lt/keliones/) planuoti kur kas produktyviau ir sėkmingiau, jums praverstų keli patarimai.

1. Įsitikinkite, kad turite kelionės draudimą

Kai kurie žmonės yra girdėję, jog turint kredito kortelę „automatiškai“ jiems yra taikomas ir kelionės draudimas. Tačiau toks požiūris yra labai neteisingas. Anaiptol ne kiekviena kredito kortelė jos savininkui suteikia kelionės draudimą. Taip pat negalima pamiršti ir kitai kategorijai priskiriamų keliautojų, kurie mano, jog keliaujant jiems nieko nenutiks, todėl jiems nėra jokios prasmės patirti papildomas išlaidas kelionės draudimui. Tiek vienu, tiek ir kitu atveju žmonės gerokai prašauna pro šalį. Kelionės draudimas yra būtinas, jei norite, kad jūsų atostogos netaptų kančia.

2. Turėkite asmens dokumentų kopijas

Nepakanka su savimi turėti savo asmens dokumentus. Jūs niekuomet negalite žinoti, kas su jais nutiks jums keliaujant. Ir net jei jūs jų su savimi nesiruošiate nešiotis, tai tikrai nereiškia, kad jie negalėtų būti pavogti. Todėl turėti savo asmens dokumentų kopijas ne tik reikia, tačiau ir būtina. Tik tokiu būdu galėsite apsisaugoti nuo didžiulių problemų, kurios galėtų kilti, jei savo kelionės metu jūs staiga suprastumėte, kad nebetekote asmens dokumentų. O visų veiksmingiausia asmens dokumentų kopijas turėti tiek fiziniu, tiek ir skaitmeniniu formatu.

3. Pasirūpinkite grynaisiais pinigais

Akivaizdu, kad didelė dalis žmonių šiandien nemėgsta ir visiškai nebenaudoja grynųjų pinigų. Tačiau jei jūs planuojate savo atostogas, turėtumėte su savimi pasiimti ne tik savo banko korteles, tačiau ir grynuosius pinigus vietine valiuta. Jūs niekada negalite žinoti, ar jūsų banko kortelė bus aptarnauta. Be to, jūs negalite žinoti, ar jūsų pasirinktoje prekių arba paslaugų vietoje bus suteikiama galimybė atsiskaityti banko kortelėmis. Todėl jei norite išvengti papildomų nesklandumų, būtinai iš anksto pasirūpinkite ir grynaisiais pinigais. Ir, žinoma, tai turėtumėte padaryti dar būdami Lietuvoje, pasirenkant valiutos keityklas, kurios siūlo patį geriausią kursą.

4. Iš anksto suplanuokite kelionės maršrutą

kelionės

Jei jūs iš anksto pasidomėsite lankytinomis vietomis ir sudarysite savo būsimos kelionės maršrutą, galite būti tikri, kad jūsų kelionė taps gerokai sklandesnė ir patogesnė. Tai jums leis sutaupyti daugybę jūsų atostogų laiko, kurį galėsite skirti savo poilsiui ir malonumams. Planuodami, ką ruošiatės pamatyti savo kelionės metu, taip pat galite iš anksto įsigyti ir bilietus į pasirinktas lankytinas vietas. Dėl tokio sprendimo jums nebereikėtų laukti ilgose turistų eilėse.

5. Pasidomėkite, ką rekomenduoja pamatyti vietiniai

Visuomet yra geriausia dar būnant namuose pasidomėti tuo, ką svečioje šalyje rekomenduoja pamatyti vietiniai gyventojai. Visą tai jūs galite sužinoti naudodamiesi internetu. Šiandien internete yra gausybė kelionių tematikos tinklaraščių. Be to, nuvykę į vietą jūs taip pat galite aplankyti ir turizmo informacijos centrą, kuriame jums bus suteikta daugiau naudingos informacijos.

6. Turėkite išmanųjį telefoną ir įkroviklį

Taip, šis patarimas kai kuriems iš jūsų gali nuskambėti pakankamai lėkštai, tačiau jei jūs su savimi nepasiimsite savo išmaniojo telefono ar namuose paliksite įkroviklį, tuomet galite būti tikri, kad jūsų pažintinė kelionė taps labai komplikuota. Išmanusis telefonas užtikrina, kad keliauti būtų lengviau ir paprasčiau, o įkroviklis „pasirūpina“, kad jūsų pagrindiniam „kelionės draugui“ niekuomet neišsektų energija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *