Ekologiški puodeliai – 4 būdai naudoti mažiau plastiko

pagal | 2020-03-20

ekologiški puodeliaiVien Jungtinėje Karalystėje per metus išmetama 2,5 mlrd. vienkartinių kavos puodelių. Statistika rodo, kad Lietuvoje biuro darbuotojas per metus sunaudoja apie 500 vienkartinių puodelių. Nors teoriškai juos perdirbti galima, didžioji dalis jų keliauja į sąvartynus ir vandenyną, kur daugiau nei 70 % visų šiukšlių sudaro plastikas. Kol valstybės ir įmonės visame pasaulyje sprendžia, kaip sumažinti plastiko naudojimą ir ketina imtis įvairių apribojimų, siūlome nieko nelaukti ir pradėti nuo savęs. Dalinamės 4 būdais, kurie padės naudoti mažiau plastiko.

Ekologiški puodeliai iš popieriaus

Viena iš idėjų, kaip atsisakyti plastikinių puodelių – ekologiški puodeliai iš popieriaus. Deja, nemaža jų dalis savo sudėtyje vis tiek turi plastiko, kuriam perdirbti reikia specialių gamyklų ir specialaus rūšiavimo, kuriuo kol kas užsiima labai maža dalis verslų. Tačiau jau yra kompanijų, gaminančių popierinius vienkartinius puodelius, kuriuos galima perdirbti įprastu būdu. Viena jų – „Frugalpac“, kuri dirba su „Starbucks“ ir kitais žinomais kavinių tinklais visame pasaulyje.

Ekologiški daugkartiniai puodeliai

Pasaulyje jau tampa tendencija naudoti daugkartinius puodelius kavai ar arbatai. Nors ši tendencija dar taip stipriai neprigijo Lietuvoje, tai nereiškia, kad negalite į ją įsitraukti ir rodyti gerą pavyzdį kitiems. Kai kurios kavinės ar restoranai džiaugiasi, kai klientai yra sąmoningi vartotojai ir dažnai už tokią iniciatyvą suteikia nuolaidų ar bent jau atsidėkoja plačia šypsena. O šauniausia tai, kad šiuo metu rinkoje yra daug žaismingų, stilingų ir įdomių daugkartinių puodelių, kurie gali tapti ir jūsų įvaizdžio dalimi.

Origami puodeliai

Vienas inžinerijos studentas iš Honkongo išrado trikampio formos kartoninę taurę, kuri turi atlenkiamus atvartus ir gali būti panaudojamos uždengti puodeliui. Visas puodelis yra perdirbamas ir jam nereikia atskirto dangelio, pagaminto iš plastiko. Be to, jo savikaina yra kur kas pigesnė už įprastus puodelius. Šis išradimas jau užpatentuotas, tad reikia tikėtis, kad ateityje jis išplis po visą pasaulį.

Valgomi puodeliai

Dar vienas smagus išradimas – ekologiški puodeliai, kuriuos galima suvalgyti. Trys draugai iš Bulgarijos sukūrė vaflių receptą, kuriuose nėra jokių kenksmingų priedų, tačiau pats vaflis gali išlaikyti karštą gėrimą iki 40 min. Taigi, jūs turėsite ne tik ekologišką puodelį, bet ir desertą. Na, o jei net ir nuspręsite vaflio nesuvalgyti, jis biologiškai suirs per keletą savaičių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *