Kaip produktų ženklinimas padeda atsirinkti tinkamas prekes?

pagal | 2017-08-15

ženklinimasPrekių ir produktų ženklinimas – vienas svarbiausių prekės kategorizacijos aspektų, aktualus tiek pirkėjui, tiek pardavėjui. Daugelis vartotojų mano, kad ženklinimo ar etikečių klijavimo darbai yra visiškai nereikalingi, nes „ir taip žinome, ką perkame“, tačiau toks įsitikinimas stipriai klaidina. Visų pirma, paprastai žinomos prekės – tai produktai, kuriuos naudojame itin dažnai ir todėl žinome, kas tai. Tačiau pabandykite įsivaizduoti, jei imate naują prekę ir nežinote, kaip konkrečiai šį gaminį naudoti, kam jis skirtas, kokios jo sudedamosios dalys ar galiojimo terminas – visa tai yra esminė informacija, padedanti priimti sprendimą. Juk atostogaudami egzotinėje šalyje ir parduotuvėje pasiėmę produktą, kurio etiketės negalime suprasti, tikrai pasimetame.

Svarbiausias tikslas – pateikti informatyvią ir detalę prekės informaciją

Pirkdami produktą ir peržiūrėdami jo etiketę, turime gauti visą aktualią informaciją, susijusią su konkrečia preke. Tai yra: prekės pavadinimas, jos sudėtis ir sudėtinių dalių proporcijos, grynasis produkto kiekis, galiojimo (tinkamumo vartoti) laikas, produkto laikymo ir naudojimo sąlygos, kilmės šalis, gamintojo (platintojo) pavadinimas ir kontaktai. Svarbiausias produktų ženklinimo ir etikečių gamybos principas – leisti pirkėjui žinoti, ką jis perka, ir suteikti galimybę lyginti kelias prekes tarpusavyje. Gamintojas, savo ruožtu, įsipareigoja pateikti informatyvią, aiškią ir teisingą informaciją apie konkretų produktą. Primename, kad informacijos tikslumas yra ginamas įstatymų. Klaidingu produktų ženklinimu laikoma nevalstybine kalba pateikta informacija arba informacija, pateikta neįskaitomu šriftu, taip pat – iškraipytas produkto charakteristikos pateikimas. Visais atvejais atsakingam asmeniui numatoma atsakomybė.

Estetinės ir funkcinės etikečių gamybos galimybės

Kalbant apie produktų ženklinimą, negalima paneigti ir estetinės šio proceso pusės. Prekės etiketės patraukia aplinkinių žvilgsnį ir neretai padeda priimti galutinį sprendimą pirkti. Dėl šios priežasties net ir informacines etiketes siekiama pateikti kuo patraukliau. Priklausomai nuo konkrečios prekės kategorijos, galima rinktis tiek spalvotas, unikalias, žaismingas etiketes, tiek ramesnes, tradicines etiketes. Pastarosios dažniausiai siejamos su produkto patikimumu, ramumu ir konkretumu, žaismingos ir spalvingos – su novatoriškumu, naujovėmis, unikalumu. Produktų ženklinimas gali būti atliekamas tiek pačioje gamybos įmonėje, tiek patikėtas šios srities profesionalams. Skirtingi spausdintuvai etiketėms realizuoja individualius klientų lūkesčius, todėl nesunkiai įgyvendinsite savo viziją. Be to, priklausomai nuo produkto laikymo sąlygų, spausdinamos tiek vandeniui atsparios, tiek lipnios, tiek temperatūros pokyčių neveikiamos etiketės. Dėl konkrečių ženklinimo sprendimų rekomenduojame pasitarti su atitinkamos srities ekspertais ir ilgametę patirtį turinčiais dizaino specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *