Natūralios sudėties kilimai: pliusai bei minusai

pagal | 2017-08-18

kilimas

Kilimai gali būti visokie: ryškiaspalviai bei neutralūs, vienspalviai bei raštuoti, švelnūs bei šiurkštūs. Tačiau renkantis tinkamiausią kilimą savo namams, be galo svarbu įvertinti ne tik estetines jo savybes, bet ir jo sudėtį. Kilimo medžiagiškumas turi įtakos jo ilgaamžiškumui, atsparumui bei išvaizdai. Tad kokie yra natūralių kilimų medžiagų pliusai bei minusai?

Kilimai iš vilnos. Kilimai iš vilnos yra itin populiarūs dėl savo natūralios išvaizdos, šiltumo, minkštumo. Tai labai ilgaamžiai kilimai, kurie pasižymi tvirtumu ir atsparumu intensyviam judėjimui (patvariausiais kilimais iš vilnos yra laikomi kilimai, kuriems buvo panaudota Naujosios Zelandijos avių vilna). Šie kilimai puikiai atrodo tokiuose interjero stiliuose, kaip: moderniame, skandinaviškame, eklektiškame.

Deja, šie kilimai be pliusų turi ir keletą minusų, pavyzdžiui: jie nėra pigūs. Taip pat jie gan lengvai tepasi, todėl jiems gali būti reikalinga papildoma priežiūra (verta paminėti tai, kad šiandien gamintojai siūlo įsigyti kilimus iš vilnos, kuri buvo išmirkyti specialiame tirpale, kuris neleidžia dėmėms įsigerti, tad šis minusas nėra būdingas visiems šio tipo kilimams).

Kilimai iš šilko. Šilkas yra organinės kilmės medžiaga, kuri pasižymi išskirtine išvaizda, kokybe ir ilgaamžiškumu. Kilimai iš šilko atrodo labai elegantiškai ir prabangiai. Šilkas tokiems kilimams suteikia nepaprasto švelnumo. Taip pat šios medžiagos lengvumas leidžia sukurti itin subtilius kilimo piešinius.

Minusai: šilkiniai kilimai yra brangūs, jie yra kelis kartus brangesni už kilimus iš vilnos. Taip pat šių kilimų spalvos laikui bėgant pradeda blukti, jei juos nuolat veikia UV spinduliai.

Medvilnės mišinio kilimai. Šie kilimai išsiskiria pralaidumu orui ir drėgmės sugėrimu. Šie kilimai atrodo stilingai, galima rinktis iš daugybės dizaino variantų. Natūralūs medvilnės kilimai pasižymi šilumos laidumu bei yra lengvai valomi. Jų kaina yra prieinama didesnei pirkėjų grupei.

Šių kilimų minusai: mažas elastingumas ir traukimasis.

Odiniai kilimai. Odiniai kilimai pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu, švelnumu. Jie yra atsparūs dėmėms ir juos labai lengva valyti. Šie kilimai yra laikomi itin stilingais interjero akcentais. Jie erdvei suteikia papildomos, unikalios tekstūros.

Odinių kilimų minusai: aukšta kaina, taip pat šie kilimai netinka kambariams, kuriuose yra padidėjęs drėgmės lygis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *