Įdarbinimas užsienyje bus prižiūrimas kaip ir anksčiau

pagal | 2010-01-12

Nuo šių metų pradžios, šalies teisės aktuose įtvirtinus atitinkamas Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos nuostatas, suvienodintos įdarbinimo paslaugų organizavimu užsiimančių Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių agentūrų veiklos sąlygos šiame paslaugų sektoriuje. Nuo šiol tokias paslaugas teikiančios agentūroms nebereikės gauti licencijos verstis įdarbinimo tarpininkavimo paslaugomis, taip pat jos nebegalės imti mokesčio iš žmogaus už jo įdarbinimą.

Tokie pasikeitimai sudarys palankesnes sąlygas plėtotis šios rūšies verslui – iki šiol įdarbinimo paslaugas užsienyje teikti galėjo tik Lietuvoje veikiančios agentūros. Dabar tarpininkauti įdarbinant galės tiek Lietuvoje, tiek ES įsteigti juridiniai asmenys, organizacijos, jų filialai. Padidėjusi konkurencija pagerins paslaugų kokybę, o iš to išloš norintys įsidarbinti žmonės. Juolab kad agentūros įdarbinimo paslaugas turės teikti nemokamai.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Audros Mikalauskaitės teigimu, tai jokiu būdu nereiškia, kad agentūrų veikla nebus prižiūrima. „Iškart įsigaliojus įstatymui, Lietuvos darbo birža patvirtino tvarką, pagal kurią visi Lietuvoje veikiantys tarpininkai, tiek darbinantys Lietuvoje, tiek užsienyje, turės šiai institucijai teikti informaciją apie savo statusą, veiklos pradžią“, – aiškino viceministrė.

Jos teigimu, kaip ir iki šiol, įdarbinimu užsiimantys asmenys Lietuvos darbo biržai kas ketvirtį teiks ataskaitas apie žmonėms suteiktas paslaugas. Tiesa, įdarbinimo Lietuvoje agentūros iki šiol to neprivalėjo daryti, o dabar tai bus privaloma.

„Mes esame Europos Sąjungos bendrijos narė, todėl svarbu, kad mūsų žmonėms nebeliktų kliūčių ir apribojimų nevaržomai naudotis ES vidaus rinkos paslaugomis. Jei šios direktyvos į šalies teisę nebūtume įdiegę, Lietuvai kiltų grėsmė būti apkaltintai pažeidimais“, – teigė A. Mikalauskaitė.

Siekiant apsaugoti žmones nuo to, kad jais nebūtų pasinaudojama tarpininkaujant neva įdarbinant užsienyje, įstatymais įtvirtinta ir atsakomybė už pažeidimus, padarytus teikiant šias paslaugas. Už tai gresia nuo 1 iki 3 tūkst. litų bauda.

Ministerija ir toliau ragina žmones, visų pirma patiems atsakingai elgtis ir gerai išsinagrinėti ar agentūros siūlančios darbą užsienyje nepiktnaudžiauja žmonių patiklumu, o įtariančius, kad įdarbinimo paslaugas siūlanti bendrovė ar asmuo elgiasi neteisėtai, kreiptis į teisėsaugos institucijas.

Įdarbinimo agentūras ir toliau kontroliuos tos įstaigos, kurios prižiūri įmonių veiklą bei užsiima nelegalaus darbo prevencija. Tai Valstybinė darbo inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė mokesčių inspekcija, Policijos departamentas, „Sodra“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *