Lietuvių įvaikintų beglobių vaikų skaičius pasiekė rekordą

pagal | 2010-01-12

2009 metais lietuvių šeimos įvaikino 110 be tėvų globos likusių vaikų. Tai pats didžiausias Lietuvoje įvaikintų mažųjų skaičius per pastaruosius dešimt metų.

Praėjusį dešimtmetį tokių vaikų būdavo maždaug nuo 40 iki 90 per metus, išskyrus 2006-uosius, kada įvaikinti 106 be tėvų globos likę vaikai, ir 2008-uosius – įvaikintas 101 vaikas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šiemet įvaikinti 95 vaikai iki 3 metų amžiaus, 13 vaikų – nuo 4 iki 6 metų, 2 vaikai – nuo 7 iki 9 metų. Naujus namus rado 52 mergaitės bei 58 berniukai. Iš 103 įvaikinusių šeimų 7-ios įvaikino po 2 vaikus.

„Džiugu, kad ekonominis sunkmetis įvaikinimo Lietuvoje neigiamai nepaveikė, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Odeta Tarvydienė. – Augantis įvaikinusių šeimų skaičius, besikeičiantis požiūris į įvaikinimą ir norinčiųjų įvaikinti motyvacija bei poreikiai rodo, kad ne finansinė padėtis svarbiausia. Šiandien mūsų tarnybos interneto svetainėje www.ivaikinimas.lt ar telefonu sulaukiame vis daugiau žmonių klausimų apie įvaikinimą. Galbūt taip yra todėl, kad įvaikinimas visada buvo ir bus pozityvus procesas, suteikiantis ir vaikams, ir suaugusiesiems gyvenimo pilnatvę.“

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyresnioji specialistė Danutė Krell, tel. (8 5) 2310929.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *