ENERGETINIO SAUGUMO PROBLEMOS SVARSTYTOS KONFERENCIJOJE BATUMYJE

pagal | 2010-01-15

Sausio 14 dieną Gruzijoje vyko tarptautinė konferencija „Pietinio koridoriaus plėtra – energijos tiekimo iš Kaspijos regiono skatinimas“, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius. Konferencijoje dalyvavo 11 šalių ir Europos Sąjungos delegacijos.

Savo kalboje Č.Stankevičius pabrėžė, kad energetiniai klausimai gali būti išspręsti tik padedant tarptautiniam ir tarpregioniniam bendradarbiavimui, kuris vyktų pagal suderintas taisykles, įtrauktas į Energetikos chartiją. Jis sakė, kad Pietinio koridoriaus, apie kurio reikalingumą kalbėta ir energetikos samituose Krokuvoje ir Vilniuje 2007 metais, yra svarbi tiek Vidurinės Azijos ir Kaspijos reginio valstybėms, eksportuojančioms energetinius resursus, tiek Europos Sąjungos vartotojams, tiek ir tranzito šalims. Ir radus pusiausvyrą tarp šių interesų grupių galima pasiekti visiems naudingą rezultatą.

Č.Stankevičius išskyrė transatlantinės partnerystės svarbą ir patvirtino Lietuvos paramą ES-JAV Energetinės tarybos sukūrimui.

Baigiamojoje konferencijos bendrame pareiškime buvo pabrėžta Pietinio koridoriaus strateginė svarba, glaudaus bendradarbiavimo būtinybė, siekiant sustiprinti regiono šalių suverenitetą, nepriklausomybę ir energetinių resursų tiekimo saugumą ir pastovumą. Dokumente taip pat įtvirtintas siekis stiprinti bendradarbiavimą ir strateginę partnerystę, grindžiamą Energetikos chartijos nuostatomis. Konferencijoje dalyvavusios šalys sutarė siekti bendrų projektų naudojantis Rytų partnerystės programa ir kitais finansiniais instrumentais, padėsiančiais greičiau ir efektyviau įgyvendinti Europos-Azijos naftos transportavimo koridorių ir Pietinį koridorių. Bendrame pareiškime pabrėžta ir transatlantinio energetinio bendradarbiavimo stiprinimo svarba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *