DEMOKRATIJŲ BENDRIJOS STEIGIAMOSIOS GRUPĖS PAREIŠKIMAS DĖL 2010 M. UKRAINOS PREZIDENTO RINKIMŲ

pagal | 2010-01-15

Artėjant prezidento rinkimams Ukrainoje, Demokratijų bendrijos steigiamoji grupė pabrėžia, kad yra labai svarbu, jog rinkimai vyktų atsižvelgiant į Ukrainos tarptautinius įsipareigojimus, ir demokratinės reformos šalyje būtų tęsiamos.

Pasaulio demokratinė bendruomenė, glaudžiai bendradarbiaudama su tarptautiniu mastu pripažįstamomis rinkimų stebėjimo institucijomis, įdėmiai seka rinkimų organizavimo procesą Ukrainoje ir yra pasirengusi dirbti kartu su demokratiškai išrinktais Ukrainos vadovais stiprinant demokratijos principus, įstatymo viršenybę, žmogaus teises ir rinkos ekonomiką, kurie yra svarbūs demokratinių reformų tąsai regione.

Lietuva dvejų metų pirmininkavimą daugiau nei 100 šalių vienijančiai Demokratijų bendrijai perėmė 2009 metų liepą.

1999 metais įkurta Demokratijų bendrija yra tarpvyriausybinė struktūra, kurios tikslas – pasauliniu mastu stiprinti ir gilinti demokratiją. Demokratijų bendrija remiasi JT chartija ir Visuotine žmogaus teisių deklaracija. Bendrijos steigiamajai grupei priklauso 17 narių: Čekija, Čilė, Filipinai, Italija, Indija, JAV, Lietuva, Lenkija, Malis, Marokas, Meksika, Mongolija, Pietų Afrika, Pietų Korėja, Portugalija, Salvadoras ir Žaliasis Kyšulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *