LIETUVA IR GRAIKIJA BENDRADARBIAUS ATKURIANT AFGANISTANĄ IR RENGIANTIS PIRMININKAUTI ES

pagal | 2010-01-15

Vilniuje sausio 14 dieną įvyko Lietuvos užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko ir Graikijos pakaitinio užsienio reikalų ministro Dimitrio Droutso susitikimas, kuriame buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas atkuriant Afganistano Goro provinciją ir rengiantis pirmininkauti ES.

Susitikime V.Ušackas nuoširdžiai padėkojo Graikijos vyriausybei už 0,5 mln. eurų finansinę paramą, skirtą Goro provincijos sveikatos apsaugos plėtrai.

Lietuvos užsienio reikalų ministro teigimu, parama bus efektyviai panaudota provincijos sostinės Čagčarano ligoninės priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus statybai.

Graikijos atstovai V.Ušacko pakviesti šiais metais dalyvauti Lietuvos ir Goro provincijos administracijos organizuojamoje Goro vystymo konferencijoje.

Ministrų įsitikinimu, Lietuvos ir Graikijos tarpusavio ryšiai ateityje stiprės, ypač artėjant šių šalių ir Airijos pirmininkavimui Europos Sąjungoje.

„Tai bus „lietaus, sniego ir saulės“ koalicija. Sutarėme, kad glaudžiai dirbsime kartu ir ruošime bendrą trijų valstybių programą, kaip yra numatyta Lisabonos sutartyje“, – po susitikimo sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Įsigaliojusi Lisabonos sutartis numato, kad Europos Sąjungos Tarybai pirmininkauja iš anksto nustatytos trijų valstybių grupės, kurios kartu rengia Tarybos 18 mėnesių darbo programą. Lietuva pirmininkavimą ES Tarybai 2013 m. antrąjį pusmetį derins kartu su prieš tai pirmininkausiančia Airija ir 2014 m. pirmąjį pusmetį pirmininkausiančia Graikija.

„Ruoštis pirmininkavimui ES reikia labai iš anksto. Todėl preliminariai aptarėme pirmininkavimo sritis, kurios mums šiuo metu yra aktualiausios: bendra ES energetikos rinka, Baltijos jūros strategijos tąsa ir ES plėtros dinamikos išlaikymas. Taip pat esame suinteresuoti, kad būtų išlaikyta griežta sienų apsauga, bendradarbiavimas teisingumo ir vidaus reikaluose“, – teigė V.Ušackas.

Ministrai sutarė aktyviai bendradarbiauti Lietuvos pasirengimo pirmininkauti ESBO srityje. Graikija šiai organizacijai pirmininkavo 2009 metais, todėl kitąmet pirmininkavimą perimsiančiai Lietuvai jos patirtis ir patarimai yra labai svarbūs.

Ministrai aptarė galimybę plėtoti regioninių organizacijų, kurioms priklauso Lietuva ir Graikija – Baltijos jūros valstybių tarybos ir Adrijos-Jonijos iniciatyvos – bendradarbiavimą.

V.Ušackas, D.Droutsas ir dar penkių Europos šalių užsienio reikalų ministrai dalyvaus neformaliame Europos ir Šiaurės Amerikos tarptautinės ir saugumo politikos strategų „Sniego susitikime“ (Snow Meeting) Trakuose sausio 14-15 d., kuriame bus svarstomi Rytų ir Vakarų santykiai bei pagrindiniai strateginiai iššūkiai, kuriuos euroatlantinei bendruomenei teks spręsti 2010 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *