E. Masiulis: „Sveikiname iniciatyvą Kaune gaminti modernius „Skycar“ lėktuvus“

pagal | 2010-01-26

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, susipažinęs su Italijos įmonės „Oma Sud“ planais Kaune gaminti modernius „Skycar“ lėktuvus, sveikina verslininkų iniciatyvą investuoti Lietuvoje ir diegti technologines naujoves oro transporto srityje. „Investicijos į technologines naujoves transporto srityje yra mūsų prioritetas, todėl esame pasirengę bendradarbiauti ir suteikti visą įmanomą pagalbą plečiant verslą Lietuvoje“, – sakė susisiekimo ministras E. Masiulis.

Kaip informavo bendrovės „Oma Sud“ vadovas Valter Proietti, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje yra numatoma atidaryti gamyklą, kurioje būtų surenkami maži lengvieji „Skycar“ lėktuvai. Tai naujausių technologijų dvimotoriai penkiaviečiai lėktuvai, aprūpinti pažangia technine įranga, tinkami tiek civilinei, tiek karo aviacijai, taip pat turizmui, lengviems kroviniams gabenti, aplinkos stebėjimo, gelbėjimo darbams.

Italijoje sukurtiems ir gaminamiems „Skycar“ lėktuvams neseniai yra suteiktas Europos aviacijos saugos agentūros EASA sertifikatas, liudijantis šių lėktuvų saugumą ir atitikimą aplinkos apsaugos reikalavimams. Lėktuvai pasižymi puikiomis aerodinaminėmis savybėmis, naudoja palyginti nedaug degalų. Vidaus įranga yra lengvai pritaikoma įvairiems poreikiams, dėl erdvios kabinos gali būti naudojama komfortiškiems aukštos klasės keleivių skrydžiams.

Ministras E. Masiulis supažindino svečius su transporto infrastruktūros plėtros planais Kauno regione ir pasveikino juos savo verslo plėtrai pasirinkus šį perspektyvų, ekonomiškai patrauklų Lietuvos centre esantį regioną. Ministro nuomone, Kauno laisvoji ekonominė zona – itin palanki vieta naujajai lėktuvų gamyklai, kadangi šalia yra tarptautinis Kauno oro uostas, su kuriuo verslininkai sieja savo veiklos perspektyvą.

„Susisiekimo ministerija yra suinteresuota ir daro viską, kad užsienio investicijos ateitų į Lietuvą“, – pabrėžė ministras E. Masiulis. Pasak ministro, bendradarbiauti su nauja lėktuvų gamybos įmone bus pasirengęs ir tarptautinis Kauno oro uostas.

1988 m. Italijoje įkurta bendrovė „Oma Sud“ taip pat gamina detales Boeing, Airbus ir kitus didžiuosius lėktuvus gaminančioms įmonėms. Plečiant šios bendrovės sukurtų „Skycar“ lėktuvų gamybą, artimiausiu metu jų surinkimo gamyklas numatoma įkurti Lietuvoje ir Majamyje (JAV).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *