E. Masiulis: „Skaidrias konkurencijos sąlygas transporto sektoriuje užtikrins elektroniniai viešieji pirkimai“

pagal | 2010-01-26

Nuo šių metų pradžios visi viešieji pirkimai šalies kelių tiesimo ir remonto darbams atlikti bus vykdomi elektroniniu būdu. „E-pirkimai užtikrins skaidrias konkurencijos sąlygas konkursuose dalyvaujančioms kelių tiesimo įmonėms bei padės taupyti transporto infrastruktūrai skiriamas valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos paramos lėšas“, – pabrėžė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Susisiekimo ministerija siekia, kad konkursuose dalyvautų kuo daugiau tinkamą kvalifikaciją turinčių įmonių, o kelių tiesimo bei remonto darbai būtų atliekami už pačią palankiausią kainą. Pasak ministro, elektroniniu būdu vykdomi viešieji pirkimai užtikrins viso pirkimo proceso skaidrumą, skatins sąžiningą konkurenciją, padės taupyti lėšas – taip laimės ir verslas, ir valstybė.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, organizuojanti viešuosius pirkimus valstybinės reikšmės kelių tiesimo ir remonto darbams atlikti, nuo rugsėjo surengė keletą viešųjų pirkimų konkursų elektroniniu būdu.

Tokiu atveju visi pirkimo dokumentai, kuriuos įmanoma pateikti elektroninėmis priemonėmis, įskaitant technines specifikacijas, yra skelbiami Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje kartu su skelbimu apie pirkimą. Šioje sistemoje pateikiami pirkimo dokumentų paaiškinimai ir patikslinimai, atsakymai į tiekėjų klausimus. Taip kiekvienas besidomintis gali susipažinti su vykdomais konkursais, jų sąlygomis ir eiga. Konkurso dalyviai savo pasiūlymus taip pat teikia elektroniniu būdu.

Vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu, nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. kiekviena perkančioji organizacija ne mažiau kaip pusę visų viešųjų pirkimų, skaičiuojant pagal vertę, turi vykdyti elektroniniu būdu, Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis.

Siekdama skaidrumo, Susisiekimo ministerija šiuo metu rengia koncepciją, kaip iš esmės reformuoti kelių tiesimo ir remonto darbų organizavimą. Koncepcijoje bus numatyta, kaip tobulinti tokių darbų planavimą, techninę priežiūrą ir atliktų darbų kokybės patikrą. Pagrindinis šios koncepcijos tikslas – kuo labiau sumažinti žmogiškojo faktoriaus įtaką visame kelių projektavimo, tiesimo ir remonto darbų pirkimo bei atliktų darbų pridavimo procese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *