E. Masiulis: „Priimant sprendimus dėl taupymo reikia įvertinti eismo saugumą Vilniaus gatvėse“

pagal | 2010-01-21

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis atkreipia Vilniaus miesto valdžios dėmesį ir prašo, kad eksperimentuojant su miesto gatvių apšvietimo sumažinimu ar išjungimu, būtų atsakingai įvertintos galimos pasekmės eismo saugumui.

„Suprantu, kad miesto savivaldybės finansinė situacija yra sudėtinga ir reikia taupyti, bet laikausi pozicijos, kad taupyti žmonių sveikatos ar gyvybių sąskaita negalima. Raginu sostinės valdžią prieš priimant sprendimus dėl gatvių apšvietimo sumažinimo ar išjungimo naktimis įvertinti ne tik nusikalstamumo veiksnius, bet ir ypatingą dėmesį atkreipti į eismo saugą. Sankryžos, perėjos, transporto sustojimo vietos privalo būti apšviestos“, – sako E. Masiulis.

Ministras primena, kad Kaune sumažinus miesto gatvių apšvietimą naktį, padaugėjo pranešimų apie skaudžius eismo įvykius. Per 2009 metus eismo įvykiuose Kaune žuvo 13 žmonių, pusė šių aukų – po spalio vidurio, kuomet buvo priimtas sprendimas taupyti sumažinant Kauno gatvių apšvietimą.

Vilniuje 2009 metais eismo įvykiuose žuvo 30 žmonių – 30,2 proc. mažiau negu 2008 metais. Visos Lietuvos keliuose 2009 m. žuvo mažiausiai žmonių nuo 1965 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *