Draudikai: dideli šalčiai – išbandymas vamzdžiams ir šildymo sistemoms

pagal | 2012-01-27

Neįprastai šilta žiemos pradžia leido lengviau atsikvėpti būsto savininkams – šiemet fiksuota gerokai mažiau nuostolių, būdingų šaltajam metų periodui. Tačiau situacija gali netrukus pablogėti, nes artimiausiomis dienomis laukiama net iki 24 laipsnių šalčio. Skandinavijos draudimo bendrovė „If“ įspėja, kad tokia žema temperatūra yra tikras išbandymas vandentiekio vamdžiams ir šildymo sistemoms.

Gali užšalti ir esant minus 1–2 laipsniams

„Didelis šaltis pirmiausia kelia grėsmę vandentiekio vamzdžiams. Juose esantis vanduo gali sušalti į ledą ir susprogdinti vamzdžius. Atsitikus tokiai nelaimei patiriama nuostolių ne vien dėl sprogusių vamzdžių, bet ir dėl sugadintų vandens skaitiklių, užpiltų pastatų sienų, lubų, sugadintų grindų, kito namų turto“, – įspėja draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.
Specialistės teigimu, vamzdžių užšalimo riziką galima sumažinti, jeigu patalpose bus palaikoma bent 10 laipsnių šilumos siekianti temperatūra. Pavojus vandeniui užšalti taip pat sumažėja, jei vandentiekis dažnai naudojamas – jame esantis vanduo cirkuliuoja.

„Paprastai vandentiekio vamzdžiai mūsų šalyje būna gerai izoliuoti, tačiau labai pavojinga, jei pastatuose atsiranda ertmių, pro kurias patenka šaltis, pavyzdžiui, išdaužiamas ar tiesiog per neapdairumą paliekamas atidarytas rūsio ar ūkinio pastato langas. Jeigu patalpoje susidaro skersvėjis, užtenka vos 1–2 laipsnių šalčio, kad vamzdžiai užšaltų“, – sako G. Vitkauskienė.

Rizika dėl padidėjusio spaudimo šildymo sistemoje

Dideli šalčiai grasina ne tik vandentiekio vamzdžiams, bet ir šildymo sistemoms ar jų jungtims. Oro temperatūrai nukritus 10 laipsnių žemiau nulio, gerokai intensyviau turi dirbti šildymo katilai, padidėja spaudimas šildymo sistemos vamzdžiuose, todėl išauga rizika katilui sugesti ar atsirasti mechaniniams pažeidimams šildymo sistemoje.
Šildymo katilo ar šildymo vamzdžio įtrūkimas paprastai didžiausius nuostolius sukelia dėl vandens sugadinto namų turto. Jeigu tokia nelaimė įvyksta, kai šeimininkų nėra namuose, iš šildymo sistemos stipria srove besiveržiantis vanduo netrukus užpila būstą, gali sugadinti grindis, baldus, elektrinius buitinius prietaisus, taip pat per sienas ar grindis prasisunkti pas kaimynus ir didelių nuostolių pridaryti jų būstui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *