Dantų protezavimas modernėja, bet svarbiausia ne tai

pagal | 2019-09-22

protezavimas

Dantų protezavimas modernėja – šiuos žodžius didžiuodamiesi taria gydytojai odontologai, džiaugsmingai patvirtina ir pacientai. Kuo toliau, tuo dantų atkūrimas patogesnis ir visapusiškai geresnis. Kad tai nėra vien skambi reklaminė frazė, patvirtinama svariais argumentais.

Kaip paneigiami stereotipai

Nenatūraliai atrodo? Prie dantenų matomi patamsėjimai? Įsidėjus smukčioja? O dar maistas nuolat prilimpa? Tai stereotipai. O iš tiesų tokie kompromisiniai protezai – vis retesnis pasirinkimas. Kaip geresnė alternatyva vertinami fiksuojami protezai ir implantai.

Specialistai pabrėžia, jog protezų pasiūla – itin plati. Kaip pasirinkti būtent tai, kas kasdien leis patogiai bendrauti, valgyti ir nesiskųsti, kad trina ar smukčioja? Vieno universalaus atsakymo tikriausiai nerasime, mat kiekviena situacija individuali. Vis dėlto pasikonsultavus su gydytoju atrandamas toks variantas, kuris tenkina tiek funkciniu, tiek estetiniu, tiek piniginiu požiūriu.

Kokių variantų yra?

Dvi sritys – fiksuoti ir išimami protezai. Fiksuoti skirstomi į įklotus ir užklotus, laminates, vainikėlius, tiltus bei protezus ant implantų. Išimami – tai plokštelės (taip pat ir elastinės) bei lanko atraminiai protezai.

Specialistai pabrėžia, kad fiksuoti protezai (ar implantai) yra patogesni. Tačiau būna atvejų, kai tenka pasirinkti minėtuosius išimamus. Suprantama, pastarieji yra ir pigesni, ypač jei reikalingas didesnio dantų skaičiaus atkūrimas.

Visos procedūros yra orientuotos į paciento gerovę. Medicinai žengiant į priekį, dažnai atsisakoma metalo keramikos, galinčios sukelti alergiją ir stokojančios natūralaus vaizdo. O štai bemetalė keramika kur kas darniau „sugyvena“ su organizmu, yra tvirta ir suteikia natūralią išvaizdą.

Itin kokybiškos medžiagos, skaitmeniniu būdu išgaunamas tikslumas – čia nebepakanka pasakyti „modernu“. Tai didžiulė pažanga, kuria įsitikina ir odontologai, ir jų pacientai.

Šis tas svarbiau

Sveikų dantų pagrindas – nuolatinė priežiūra. Nereikėtų pamiršti apsilankyti pas gydytoją kasmet profilaktiškai. O praradus dantį svarbu susisiekti nedelsiant. Laiku kreipiantis į odontologus ir atstačius dantis vėl galima šypsotis be baimės – išvengiama ne tik veido formos pakitimų tikimybės, bet ir kalbos defektų.

Pratęsiant mintį apie nuolatinę priežiūrą ir papildant straipsnio antraštę verta pridėti, jog dantų protezavimas modernėja, bet pirmiausia dėmesys turėtų būti skiriamas kasdienei dantų sveikatai. O jei atsirado kokia problema, nepuolama rauti dantų. Rovimas – procedūra, taikoma tada, kai nėra kito varianto.

Tačiau praradus dantį nesusiduriama su abejingumu. Priešingai, gydytojai odontologai pateikia visą aibę variantų, o po kurio laiko pacientas džiaugiasi gražia šypsena, gali nuoširdžiai šypsotis ir mėgautis norimais patiekalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *