„Dainų dainelė“ suskambės 19 kartą

pagal | 2010-01-14

Šiandien, sausio 14 d., prasideda Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” zoniniai etapai. Jie startuoja Šalčininkų Lietuvos 1000-mečio vidurinėje mokykloje, kur suvažiuos dainininkai iš Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Trakų ir Vilniaus rajono savivaldybių.

Iš viso dvylikoje zoninių koncertų, kurie vyks Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Tauragėje, Kazlų Rūdoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Klaipėdoje, Visagine, Biržuose ir Druskininkuose pasirodys per 400 šalies jaunųjų dainininkų.
Vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjo, profesorius Virgilijaus Noreikos, išrinks geriausius atlikėjus, kurie dalyvaus finaliniame konkurso etape.

Sausio 19 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaro Steponavičius ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LVT) direktorius Audrius Siaurusevičius pasirašys sutartį dėl Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso “Dainų dainelė” transliavimo ir konkurso baigiamosios šventės organizavimo 2010 m.

LTV, remdama gabius vaikus ir atlikdama nacionalinę švietėjišką funkciją, nuo vasario 28 d. iš didžiosios LRT studijos transliuos keturiolika konkurso ,,Dainų dainelė” finalinių koncertų. Konkurso laureatai dainuos baigiamajame koncerte, kuris vyks gegužės mėn. Operos ir baleto teatre.

„Dainų dainelė” – tai kas antri metai vykstantis vienas unikaliausių, turinčių ilgametes tradicijas renginių, kuriame dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 6 iki 19 metų. Šais mokslo metais nuo konkurso pradžios mokyklose ir savivaldybėse vykusiuose „Dainų dainelės“ renginiuose jau pasirodė daugiau nei penki tūkstančiai dainininkų.
Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Konkurse nuo 1974 m. dalyvavo per 200 000 vaikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *