Pedagoginės studijos – geriausių aukštųjų mokyklų privilegija

pagal | 2010-01-14

Naujas pedagogų rengimo reglamentas išlaisvina galimybes visoms pajėgiausioms aukštosioms mokykloms pradėti rengti pedagogus. Tokių studijų tvarką nustatantį teisės aktą patvirtino švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Naujasis reglamentas išplečia pedagogų rengimo modelių, o drauge ir pedagoginių programų įvairovę. Pedagogo kvalifikaciją bus galima įgyti drauge su specialybe ir nepedagoginio profilio aukštojoje mokykloje – studijuojant pagal dalykines programas bakalauro arba magistro pakopoje. Remiantis Mokslo ir studijų įstatyme numatyta lankstesne studijų organizavimo tvarka, bus galima įgyti pedagogo kvalifikaciją vienam arba dviems dalykams mokyti ar atlikti papildomam pedagoginiam vaidmeniui, tokiam kaip profesijos konsultanto, karjeros konsultanto ir kt. Baigusiems pedagogines studijas tai suteiks platesnes galimybes mokykloje pritaikyti žinias.

Tačiau būsimų mokytojų rengėjams nustatomi daug griežtesni pedagoginės praktikos organizavimo reikalavimai negu buvo iki šiol. Kad būtų užskaityta pedagoginė praktika, studijuojančiajam reikės surinkti 20 kreditų minimumą – praktiniam profesiniam pasirengimui skirti ne mažiau kaip pusę metų. Studento praktine veikla bus laikoma tokia veikla, kurioje dalyvauja ir dėstytojas, ir patyręs praktikas – mentorius. Daugiau praktinių gebėjimų įgijęs absolventas bus žymiai geriau pasirengęs bendrauti su moksleiviais ir kokybiškai perteikti jiems dalykines žinias, nebijos pradėti dirbti mokykloje.

Pedagogų rengimo reglamentas – bendrosios valstybės reikalavimų gairės studijų programoms, kurias rengia aukštosios mokyklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *