Ar įmanoma apsinuodyti žuvų taukais?

pagal | 2017-06-13

žuvies taukaiNebuvau iš tų žmonių, kuriuos reikdavo ilgai įtikinėti, kad žuvies taukai yra gėris, kuriuo, kaip duonos paskutiniu kąsniu reikia dalintis su gal ne su visais aplinkui, bet su pačiais geriausiais, pateptaisiais gėrio ir šviesos. Tačiau mano kaimynė ėmė ir apsinuodijo. Kaip paaiškėjo – žuvies taukai, kaip dar vėliau ir geriau į dienos šviesą išlindo tiesa, negeri, iš turgaus prekeivių, o ne internetinių vaistinių pirkti, nežinomos kompanijos. Žodžiu kažkokie ne taukai, o padirbiniai. Tad pagal ką turėtų būti renkami žuvies taukai ir kaip juos vartoti?

Tik patikimose prekybos vietose

Taigi, zuvu taukai nauda yra neabejotina (jie savyje turi floro, fosforo, jodo, kalcio, cinko ir daug kitų vertingų medžiagų). Tai ir širdies ir kraujagyslių veiklai, ir raumenų tonusui, ir smegenų veiklai, produktyvumui, bendram organizmo pastiprinimui, imunitetui ir net zuvu taukai plaukams. Patys geriausi – zuvu taukai lysi. Tokie zuvu taukai kudikiams yra nepamainomas vitaminų šaltinis.

Vis dėlto, netinkamai išvalyti i oksiduoti riebalai gali būti pavojingi. Iš tiesų geriausi zuvu taukai savyje neturi aplinkos teršalų priemaišų, sunkiųjų metalų, kvapiųjų medžiagų ar dažiklių. Todėl zuvu taukai camelia, norfa, benu, internetinės vaistinės ar zuvu taukai gintarine vaistine yra vienintelės saugios vietos pirkti žuvų taukus.

Tik patikimų gamintojų

Nors visus gaminius patvirtina maisto ir veterinarijos kontrolės tarnyba patikrina ir Europos komisija juos sertifikuoja, svarbu ne tik kur perkate šiuos vitaminus, tačiau ir kokių gamintojų produkciją renkatės. Tarkim, laiko ir pirkėjų, ir įvairių ES komisijų patikrinti yra zuvu taukai eye q, molers ir kiti.

Neperdozuoti

Kadangi žuvų taukai yra vieninteliai vitaminai, kurių reikia bet kokio amžiaus ir būklės, didėja tikimybė juos perdozuoti. Tiksliau ne jų pačių, o riebaluose tirpstančių vitaminų. Ši tikimybė ženkliai išauga jeigu papildomai vartojate jau minėtus riebaluose tirpstančius vitaminus.

Todėl apie žuvų taukų vartojimą geriau pasitarkite su vaistininku arba gydytoju, o dar geriau kreipkitės tiesiai į internetinę vaistinę ir visą parą budinčius jos konsultantus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *