Statybininkai pataria, kaip išsirinkti dangą stogui

pagal | 2017-06-16

Stogo pasirinkimas – svarbus žingsnis, kurį žengdami turėtumėte pasikalbėti su šios srities ekspertais. Profesionalūs statybininkai pataria, kaip išsirinkti dangą stogui ir kokiais kriterijais vadovautis, siekiant priimti racionaliausią sprendimą konkrečiu atveju. Svarbu suprasti, kad tinkamos dangos pasirinkimas negali būti apibrėžtas vienu ar dviem kriterijais, t. y. turite įvertinti visą konstrukcijos komplektą.

Pardavėjas ir kaina

Kad būtumėte tikri stogo patikimumu ir ilgaamžiškumu, turite rinktis patikimą gamintoją ir pardavėją. Nors paprastai šis sprendimas siejamas su didesnėmis išlaidomis, vis dėlto geras gamintojo ir pardavėjo vardas visų pirma orientuotas į kokybę – taip būsite tikri, kad priimtu sprendimu neteks gailėtis, o sumontuotos stogo dangos nereiks po kelerių metų keisti nauja danga. Kitaip sakant, rinkdamiesi žinomą gamintoją, tuo pačiu būsite tikri dėl dangai naudojamų medžiagų ir gamybos technologijų. Žinoma, labai svarbu įvertinti ir kainos kriterijų, tačiau, siekdami taupyti, neperženkite ribos – kartais keli sutaupyti eurai gali tapti itin brangių pasekmių priežastimi, pvz., nekokybiškas stogas greitai praras pirminę savo išvaizdą, įskils ar atsilups. Siekiantiems taupyti siūlome bendrauti su patikimais pardavėjais, kurie gali pasiūlyti specialias nuolaidas.

Garantijos ir ilgaamžiškumas

Vertindami stogo dangos kokybę, atsižvelkite į dangai suteikiamą garantiją ir numatomą stogo dangos tarnavimo laiką. Be to, čia vėl reikėtų grįžti prie gamintojo ir pardavėjo patikimumo, kadangi svarbu ne tik tai, kokiam laikui garantija suteikiama, bet ir tai, kas tą garantiją suteikia – jei įmonė, iš kurios nusipirksite dangą, po kelių metų užsidarys, gali būti, kad liksite su prastos kokybės stogu, o pasirašyta garantija neturės jokios realios naudos. Be to, natūraliai vieni stogai siejami su ilgaamžiškesniu eksploatacijos laiku, kiti – su trumpesniu, pvz., čerpiniams stogams suteikiama 30 metų garantija, kitų tipų stogams – 10–15 metų. Tiesa, nepamirškite, kad daugelis stogų tarnauja gerokai ilgiau, nei suteikiama garantija, pvz., minėtosios čerpės gali būti naudojamos net 80–100 metų.

Stilius ir estetika

Galiausiai, renkantis stogą, būtina pagalvoti ir apie namo estetiką bei eksterjerą. Gražus stogas papuoš namą, o nedailus, priešingai, darkys visą išorės vaizdą. Konkretus sprendimas priklauso nuo individualios pirkėjų estetikos pajautos, taip pat – nuo aplinkinių namų ir gyvenamosios atmosferos. Tiesa, tam tikros stogo dangos gali būti netinkamos pagal suplanuotą stogo konstrukciją, todėl visais atvejais rekomenduojame pasitarti su šios srities ekspertais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *