Ar gali vagys įsilaužti per šarvuotas duris?

pagal | 2017-06-30

sarvuotos durysSaugumas – svarbiausias ar bent jau vienas svarbiausių faktorių, renkantis duris ir langus. Tai ypač aktualu pirmo aukšto gyventojams. Spaudoje pasklido Lauryno pasakojimas, apie Vilniaus daugiabutyje apšvarintą būstą. Vagys įsilaužė pro naujas kietmetalo apsauga apsaugotas duris, su dviem užraktais. Pasvarstykime, ką Laurynas darė netinkamai.

Saugumo iliuzija ar klaidos

Manoma, kad sarvuotos durys ir palstikiniai langai užtikrina namų ir juose esančių žmonių saugumą. Deja, stereotipas kaip burbulas subliuško, išklausius Lauryno istoriją. Specialistai sako, kad prastos kokybės sarvuotos durys turi spragų. Jas vagys žino. Viena iš jų paminėta 3-5 cm nuo spynų šerdžių esantys taškai, kuriuos išgręžus galima lengvai išimti atrakinimo traukes. Žinoma, niekad niekas grąžto didelio su savimi nesinešios. Prekyboje karaliauja mažų apsukų ir dar mažesnių išmerų grąžtai. Taigi, pigios sarvuotos durys vilniuje gali būti kaip butaforija. Tuo tarpu, kiek modernesnės sarvuotos durys yra su papildomomis apsaugomis.

Galite patys apsaugoti durų korpusus

Beje, sarvuotos buto durys kaina nebūtinai turi būti didelė, norint užtikrinti visapusę apsaugą. Juk sarvuotos durys turėtų būti apsaugotos nuo pragręžimo. Tai gali padaryti kiekvienų durų savininkas pats. Tereikia papildomai uždėti nedideles grūdinto plieno plokštes ant spynų. Gręžiant jos kaista ir grąžtas atšimpa. Grūdinto plieno apsauga apsaugo spynų cilindrus, kuriuos kitų atveju, vagys gali tiesiog iššimti. Tad sarvo durys butui gali būti apsaugotos.

Sklendė

Jau visai nepopuliari, tačiau labai prie šeimininkų ramybės prisidedanti sklendė. Specialistai tikina, kad šarvuotos lauko durys su durų sklende yra žymiai saugesnės, nei be jos.

Kitas faktorius, durų montavimas. Nepasitikėkite papildomai sugalvojusiu užsidirbti žmogumi, jeigu jis nėra tikras meistras. Šiuo atveju, reiktų susilaikyti nuo meistravimo ir patiems. Gali būti šarvuotos durys kaina kosminė, tačiau jeigu pati durų konstrukcija bus sumontuota netinkamai, didėja pavojus sulaukti vagių.

Tarkim, pirktos sarvuotos durys senukai ar sarvuotos durys skelbiu, šarvuotos durys šiauliai ir kitur turi būti sumontuojamos taip, kad nebūtų galimybės nei iš lauko, nei iš vidaus prieiti prie spynų liežuvėlių. Taip pat turėtų būti apsunkinta galimybė pasiekti ir išardyti durų vyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *