Aktyvių pramogų idėjos: kaip pradžiuginti artimuosius?

pagal | 2021-11-15

group of people sitting on white mat on grass field
Photo by Helena Lopes on Pexels.com

Aktyvios pramogos Lietuvoje – puikus pasirinkimas bet kokiu oru, tinkamas skirtingo amžiaus žmonėms. Ką verta rinktis sau ir artimiesiems?

Vertinantiems aktyvų laisvalaikį

Pramogos Lietuvoje tikrai gali būti aktyvios. Norite daugiau judėti aktyviai, tačiau vengiate ekstremalių sporto šakų? Tokiu atveju, puiki dovana sau ar kitiems – šiaurietiško ėjimo mokymai. Tai veikla, subalansuota ir tinkama net vaikams ar senjorams, todėl galite pramogauti su visa šeima.

Šiaurietiškas ėjimas yra sveikatingumo metodas, padedantis gerinti savijautą vaikščiojant gryname ore. Kartu tai proga sudeginti nepageidaujamas kalorijas! Tai viso kūno mankšta, puikiai tinkanti net permainingiems lietuviškiems orams. Šiaurietiško ėjimo privalumai – raumenų stiprinimas, imuniteto gerinimas, grūdinimasis. Taip pat ši aktyvi veikla naudinga emocinei sveikatai. Daugiau laiko leidžiant gamtoje, gerėja kraujo spaudimas, mažėja stresas, nerimas. Šis sveikatinimo būdas toks populiarus, kad jo mėgėjai ir entuziastai jungiasi į bendruomenes ir net organizacijas. Gal jų nariu tapsite ir Jūs?

Dar vienas puikus laisvalaikio užsiėmimas gali patikti mėgstantiems laiką leisti vandenyje – irklentės. Pasiplaukiojimas upėje ar jūroje yra saugus, tačiau kartu ir tam tikros ištvermės reikalaujantis užsiėmimas, lavinantis pusiausvyrą ir raumenis. Kas gali būti geriau už ramų slydimą vandens paviršiumi, besigrožint lietuviškos gamtos vaizdais? Irklentės – tai puiki pramoga asmenims nuo 16 metų amžiaus. Užsiėmimai gali vykti su instruktoriumi.

Dievinantiems ekstremalesnes pramogas

Pramogos Lietuvoje gali būti ne tik aktyvios, bet ir ekstremalios. Jeigu nebijote iššūkių, gali patikti slydlenčių (angl. skimboarding) sportas – ekstremali banglenčių atmaina. Slydlentės mažesnės, neturi pelekų, o pagavus lūžtančią bangą, hidrokostiumą dėvintis slydlentininkas gali nuslysti didelį atstumą išlaikydamas pusiausvyrą. Jūsų saugumu bus pasirūpinta: pradedantieji savo įgūdžius lavina su instruktoriais.

Dar viena veikla aštresnių pojūčių mėgėjams – nardymas skuteriu jūroje. Ši veikla leis pasimėgauti neeiline patirtimi bei iš arčiau pažinti Baltijos jūros florą ir fauną. Plaukite vandens paviršiumi su manevringu skuteriu, kurio greitis siekia 4 km/val. Panėrus į gelmes, atsiveria įspūdingas Baltijos jūros pasaulis. Pramogos Lietuvoje tikrai turi ką pasiūlyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *