Yra tik trys dirbantys pensininkai, gaunantys 651 lito pensiją ir atlyginimą nuo 1200 litų

pagal | 2010-01-29

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad dirbantiems pensininkams, kurie gauna mažą pensiją ir didelį darbo užmokestį, pensija gali mažėti daugiau, nei gaunantiems mažą pensiją ir mažą atlygį už darbą. Dirbantiems pensininkams išmokos mažinamos pagal tai, kokį atlygį jis gauna.

Kaip taisyklė, žmonės, gaunantys mažas pensijas, gauna mažą atlygį už darbą ir dirbdami po pensijos paskyrimo. Tų, kurie iki pensijos paskyrimo gaudavo mažą uždarbį, jų ir pensija labai maža, o tų, kurie būdami pensijoje pradeda uždirbti labai daug – vienetai.

„Sodros“ duomenimis, iš pensijų gavėjų, kurių pensija tesiekia 651 litą, toliau dirba tik 28 žmonės. Jų atlyginimų vidurkis yra 690 Lt, tai yra nesiekia minimalios algos. Pažymėtina, kad iš jų tik trys gauna atlygį nuo 1200 iki 1950 litų, o didesnio atlyginimo – nei vienas. Visų kitų algos labai mažos: nuo 150 Lt per mėnesį iki 800 Lt, taigi ir jų pensijos mažėja nežymiai.

Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinasis įstatymas nėra taikomas asmenims, gaunantiems pensijas iki 650 litų. Tai reiškia, kad tokio dydžio pensijos nėra mažinamos nei keičiant draudžiamąsias pajamas, nei pensijos gavėjui dirbant.

Įstatymas buvo rengiamas, atsižvelgiant į didžiausias gavėjų grupes ir koreliuojat tam tikrus pensijų dydžio rėžius bei gaunamą darbo užmokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *