Aktyviai darbo paieškai – naujas terminalas

pagal | 2010-01-29

Vienai opiausių šiandienos problemų – nedarbui – spręsti VšĮ Romų visuomenės centre atidarytas terminalas, kuriame dirbantys specialistai padės darbo ieškantiems žmonėms. Tikimasi, kad jo įsteigimas paskatins aktyvią darbo paiešką, prisidės sprendžiant nedarbo ir socialinės atskirties problemas, kurios Vilniaus miesto Naujininkų seniūnijoje Kirtimų rajone yra itin aštrios.

Kitaip tariant, tai atviro informavimo zona, kuria galės naudotis visi, net ir neregistruoti Lietuvos darbo biržoje. Ji skirta visiems darbo ieškantiems žmonėms.

Šiame terminale bus galima rasti ne tik informacijos apie laisvas darbo vietas, tačiau ir bendrauti su potencialiu darbdaviu, atlikti specialius profesinio orientavimo testus, gauti patarimų kaip ir kur ieškoti darbo, pasinaudoti kitomis darbo biržų teikiamomis paslaugomis. Esant poreikiui ar norint susidaryti teisingą nuomonę apie profesiją, bus galima pažiūrėti specialių filmų apie profesijas. Jų čia bus galima rasti net 137.

Terminalas Romų visuomenės centre atidarytas vykdant Romų integracijos į Lietuvos visuomenę 2008-2010 metų programą, kuria siekiama mažinti romų socialinę atskirtį, priartinti darbo biržos paslaugas prie jų.

Taupant lėšas ir atsisakant atskirų patalpų nuomos, darbo paieškos terminalas įkurtas Romų bendruomenės centre. Toks sprendimas priimtas neatsitiktinai, kadangi čia dirbantys socialiniai darbuotojai galės atėjusius žmones pamokyti, kaip naudotis terminalu, padės nemokantiems naudotis kompiuteriniu.

Be to, Romų visuomenės centre kas ketvirtį vyksta Vilniaus darbo biržos rengiamos Darbo rinkos dienos, kurių metu norintieji įsidarbinti supažindinami su darbo biržos teikiamomis paslaugomis, galimybėmis rasti darbą.

Vilniaus mieste ir rajone yra beveik 30 tokio pobūdžio terminalų. Jais per metus pasinaudoja daugiau kaip 80 000 žmonių.

Atidarymo renginyje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės, Socialinės apsaugos ir darbo, Kultūros ministerijų, Lietuvos darbo biržos, Vilniaus darbo biržos, Naujininkų seniūnijos, Romų visuomenės centro bei romų bendruomenės atstovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *