Vyriausybė stabdo nepagrįstai didelių atlyginimų mokėjimą ne tik ligoninių vadovams

pagal | 2010-01-15

Vyriausybė pasitarime šią savaitę jau pritarė nutarimo projektui, pagal kurį visų viešųjų įstaigų, kurių savininkė ar dalininkė yra valstybė, vadovų atlyginimai būtų reglamentuojami ir daugumai jų sumažinti.

Tokia tvarka rengiama pirmą kartą, ji bus itin svarbi nustatant šalies gydymo įstaigų vadovų atlyginimus, kurie nepagrįstai dideli, o tokia tendencija aiškiai neatitinka Vyriausybės vykdomos taupymo ir racionalaus lėšų panaudojimo politikos.

Kaip žinia, šios Vyriausybės iniciatyva sumažinti valstybės tarnautojų atlyginimai, priimtas nutarimas, aiškiais kriterijais nustatantis valstybės įmonių vadovų darbo užmokestį.

Galutinį sprendimą dėl viešųjų įstaigų vadovų atlyginimų Ministrų kabinetas ketina priimti per mėnesį. Pastovioji atlyginimo dalis būtų nustatoma koeficientais, o kintamoji – atsižvelgiant į viešosios įstaigos rezultatus.
Aiškiais kriterijais grindžiama naujoji darbo apmokėjimo tvarka užskirs kelius steigėjams nustatyti nepagrįstai didelius atlyginimus ne tik gydymo įstaigų vadovams, bet ir kitų viešųjų įstaigų administratoriams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *