Veikiantys ūkio subjektai ir verslumas

pagal | 2010-01-09

Statistikos departamentas praneša, kad antrąjį 2009 m. pusmetį buvo įregistruoti 4247 ūkio subjektai. Palyginti su antruoju 2008 m. pusmečiu, kai buvo įregistruoti 3712 ūkio subjektai, jų skaičius padidėjo 14,4 procento. Daugiausia įregistruota Vilniaus apskrityje, mažiausiai – Tauragės apskrityje.

Per antrąjį 2009 m. pusmetį, palyginti su tuo pačiu 2008 m. laikotarpiu, Lietuvoje buvo išregistruota 30,3 procento daugiau ūkio subjektų. Didžiausi pokyčiai, palyginti su antruoju 2008 m. pusmečiu, užfiksuoti statybos, apdirbamosios gamybos ir viešojo valdymo, mažiausi – nekilnojamo turto operacijų, administracinės ir aptarnavimo veiklos bei kitose aptarnavimo srityse.

2010 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo 83 201 veikiantys ūkio subjektai. Tai sudarė 47,1 procento visų įregistruotų ūkio subjektų. Palyginti su 2009 m. sausio 1 d., veikiančių ūkio subjektų sumažėjo 1,6 procento, o su 2008 m. sausio 1 d. – padidėjo 2,2 procento.

Veikiančiu ūkio subjektu laikomas Juridinių asmenų registre įregistruotas subjektas, teikiantis statistines ataskaitas atitinkamiems Statistikos departamento skyriams, įmonių deklaracijas ir metinius balansus – Mokesčių inspekcijai, ketvirtines ataskaitas – Socialinio draudimo fondo valdybos skyriams, be to, turintis darbuotojų ir (arba) pajamų.

Veikiančių įmonių sąrašas parengiamas kartą per metus – lapkričio 1 dieną. Gegužės mėnesį iš sąrašo pašalinamos išregistruotos įmonės ir patikslinama veikla. Į įregistruotų ir veikiančių ūkio subjektų skaičių neįtraukiami įmonių filialai ir atstovybės.

Veiklos rūšys priskiriamos remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi. Nurodoma pagrindinė ekonominės veiklos rūšis yra nustatyta pagal sukuriamos pridėtinės vertės dalies dydį, lyginant visas ūkio subjekto vykdomų veiklų sukuriamos vertės dalis.

1 komentaras

  1. ignasas

    šiais metais tas bankrutavusių subjektų skaičius dar išaugs ženkliai, nes valdžia nesiima jokių realių priemonių Lietuvos verslui gaivinti

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *