Vasaris – sveikatos ir sporto visiems mėnuo

pagal | 2010-02-04

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras visus kauniečius kviečia prisiminti, jog vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo. Visą mėnesį Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai kviečia į įvairius renginius, kurie, tikimasi, skatins sąmoningumą, padidins norą būti fiziškai aktyvesniems, privers susimąstyti apie tai, kaip gyvename ir kaip norėtume gyventi.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno futbolo akademija organizuoja renginius „Sveikatos diena Futbolo Akademijoje“. Vasario 18 d., 25 d. ir kovo 4 d. Kauno pradinių mokyklų 3-4 klasių mokiniai turės galimybę praleisti dieną su futbolininkais sportuodami ir žaisdami. Renginio tikslas propaguoti sveiką gyvenseną bei fizinį aktyvumą, įtraukti kuo daugiau, mokyklinio amžiaus vaikų, ugdyti jų saviugdos poreikį bei skatinti sąmoningumą.

Aptariant tokius sveikos gyvensenos aspektus kaip sveika mityba ir priklausomybės Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė vasario 1 ir 3 dienomis Kauno futbolo akademijoje rengia akcijas „Už sveiką sportą“. Akcijų metu su Kauno futbolo akademijoje besilankančiais sportininkais bus diskutuojama apie energinių gėrimų poveikį sveikatai.

Visose Kauno miesto mokyklose visuomenės sveikatos priežiūros specialistės taip pat organizuoja daug renginių Vasariui – sveikatos ir sporto mėnesiui paminėti. Įvairios paskaitos, seminarai, diskusijos, konkursai, viktorinos, varžybos…
Besidžiaugiant gamtos suteiktomis sąlygomis bus vykdoma sporto švenčių, kurios taip ir siejasi su žiemos džiaugsmais rogutėmis. Toks didelis dėmesys fiziniam aktyvumui – neveltui. Atsižvelgiant į dabartinių vaikų laisvalaikio praleidimo būdus, akivaizdu, jog labai dažnai mažieji visą savo laisvą laiką praleidžia prie kompiuterio. Nuo to pavargsta akys, kenčia laikysena, mažai judama, o dažnai ir piktnaudžiaujama įvairiai užkandžiais, dėl nesveikos gyvensenos atsiradusį nuovargį mėginama šalinti energiniais gėrimais.
Prie iniciatyvos propaguoti ir skatinti sveiką gyvenseną prisijungia ir Kauno miesto universitetai bei kolegijos. Vienuolika aukštųjų mokyklų atsiliepė į Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro kvietimą atvykti į seminarą „Sveika gyvensena studijuojančiam jaunimui“. Seminaro metu visos dalyvaujančios aukštosios mokyklos – Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno medicinos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos kūno kultūros akademija, Lietuvos veterinarijos akademija, Mykolo Riomerio universitetas, Lietuvos žemės ūkio universitetas, Kauno technikos kolegija, Kauno kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija bei Kauno verslo kolegija – gaus metodinių priemonių ir patarimų, kaip galėtų paminėti Vasarį – sveikatos ir sporto mėnesį.
Nebus užmiršti ir senjorai. Kaip ir kiekvieną antrą mėnesio antradienį, vasario 9 dieną, vyks senjorams skirtas seminaras sveikos gyvensenos tema. Į šį renginį kviečiami atvykti visi norintys garbaus amžiaus kauniečiai, kurie nori sužinoti kažką naujo apie savo sveikatos išsaugojimo galimybes, pasidalinti patirtimi, smagiai pabendrauti. Seminarą „Sveikos gyvensenos abėcėlė senjorams“ ves Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė A. Didžiokienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *