Vaikiški šviestuvai: ką reikia žinoti?

pagal | 2017-11-29

vaikiški šviestuvaiKad mūsų mažieji augtų laisvoje, kūrybiškoje ir jų ugdymuisi bei pažinčiai su pasauliu palankioje aplinkoje, labai svarbu kruopščiai atrinkti kiekvieną jų kambario detalę ir pasirūpinti, kad interjeras būtų apgalvotas iki smulkmenų. Juk gali būti, kad vieno ar kito pasirinkimo dėka nulemsite tolimesnius vaiko pomėgius, įpročius ar net elgesio ypatybes. Vienas aktualiausių ir pirmųjų vaiko kambario interjero sprendimų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – apšvietimas. Jis gali padėti sudėlioti akcentus tinkamose vietose, o pakankamas šviesos srautas reikalingas ir tam, kad vaikai jaustųsi energingi, linksmi ir galėtų be jokio diskomforto užsiimti mėgstama veikla. Ką reikėtų žinoti, kad vaikiški šviestuvai tarnautų ilgai ir pagal paskirtį?

Išsiaiškinkite poreikius

Jei nesate iš tų tėvų, kurie ketina tenkinti visus menkiausius vaiko poreikius ir interjero apstatymą keisti po keletą kartų per metus, turite galvoti į priekį. Labai svarbu tikslingai numatyti visus įmanomus poreikius. Kadangi vaikiški šviestuvai dažnai būna dekoruoti įvairiais žaismingais elementais, ne visi gamintojai pasistengia užtikrinti ir jų kokybę bei ilgaamžiškumą. Tad būtinai ieškokite tvirtų šviestuvų, kurių konstrukcija leistų tolygiai sklisti šviesai. Poreikį išsiaiškinti padės ir aiški kambario interjero vizija: jei žinosite, kur ketinate statyti baldus ir kitas interjero detales, galėsite įvertinti, kokie vaikiški šviestuvai reikalingi. Pavyzdžiui, žaidimų erdvėje galite statyti papildomą sieninį šviestuvą, šalia rašomojo stalo – stalinį, o virš žaislų kolekcijos puikiai pasitarnaus nišiniai arba akcentiniai šviestuvai.

Spalvos ir dizainas

Jei manote, kad vaikiški šviestuvai gali būti bet kokios spalvos ir formos – smarkiai klystate. Rinkdami šiuos gaminius turite atsižvelgti ir į vaiko pomėgius bei pasidomėti, kokias emocijas sukelia kiekviena spalva. Pavyzdžiui, nustatyta, kad raudona spalva gali iššaukti pyktį ar susierzinimą, o žalia – ramina ir veikia harmoningai. Geriausia rinktis neryškias, pastelines, už akies nekliūnančias šviestuvų spalvas, o pažintį su visa gausia spalvų palete palikite tam skirtoms mokomosioms knygelėms. Be to, perkant vaikiškus šviestuvus labai svarbu apžiūrėti jų formą. Venkite aštrių kampų, į kuriuos vaikai gali susižeisti, ypač, jei tai nesunkiai pasiekiami staliniai bei sieniniai šviestuvai, statomi ant rašomojo ar naktinio stalelio, kabinami šalia lovos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *