UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS IR VOKIETIJOS URM VALSTYBĖS MINISTRĖ APTARĖ DVIŠALĮ BENDRADARBIAVIMĄ

pagal | 2010-01-14

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sausio 13 dieną susitiko su Vokietijos federalinės užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Cornelia Pieper ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą politinėje, ekonomikos, saugumo ir kultūros srityje.

Susitikime ministras pabrėžė, kad Vokietija yra ypatingai svarbi Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje ir NATO.

V.Ušackas padėkojo C.Pieper už Vokietijos indėlį į NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse.

Vokietijos karinės oro pajėgos keturis mėnesius trukusį patruliavimą Baltijos šalių oro erdvėje sausio mėnesį perdavė Prancūzijos kariškiams.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Lietuva tikisi Vokietijos paramos ir glaudaus bendradarbiavimo rengiant Baltijos jūros valstybių vyriausybių vadovų susitikimą Vilniuje šių metų birželio 1-2 dienomis ir ruošiantis būsimiems Lietuvos pirmininkavimams ESBO 2011 m. ir Europos Sąjungai 2013 m.

Ministras pažymėjo, kad Lietuvos tikslas – bendromis regiono šalių pastangomis siekti, kad Baltijos jūros regionas taptų konkurencingiausias Europoje.

V.Ušackas ir C.Pieper aptarė Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo kultūros srityje klausimus bei bendrų Lietuvos ir Vokietijos projektų kultūros, švietimo ir turizmo srityse vykdymą.

Per pokalbį buvo iškelta idėja šiemet surengti bendrą Lietuvos ir Vokietijos bei Vokietijos ir Lenkijos forumų intelektualų susitikimą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras padėkojo už nuolatinę Vokietijos paramą Vasario 16-osios gimnazijai Hiutenfelde ir palaikė Vokietijos iniciatyvą siekti sustiprinto vokiečių kalbos mokymo statuso suteikimo vienai iš Vilniaus gimnazijų.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos politinių, prekybinių ir ekonominių Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių su Rusija aktualijos.

C.Pieper perdavė V.Ušackui Vokietijos užsienio reikalų ministro Guido Westerwellės kvietimą apsilankyti Berlyne su dvišaliu vizitu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *