Tytuvėnų regioniniame parke duris atvers Lankytojų centras

pagal | 2010-02-03

Poryt, vasario 5 d., bus atidarytas Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centras. Jis įkurdintas Tytuvėnų miestelio pakraštyje, šalia senojo šilo, rekonstruotame pastate, kuris ilgai buvo nenaudojamas ir gerokai apleistas. Centras lankytojams atvers duris pristatydamas Livijos Andriukaitytės tapybos darbų parodą. Jame per dvejus metus numatoma įrengti šiuolaikišką ekspoziciją, kuri supažindins su Tytuvėnų regioninio parko vertybėmis.

Šis parkas įkurtas 1992 m. siekiant išsaugoti kalvotų, pelkėtų, ežeringų apylinkių kraštovaizdį, savitą gamtą, senovinius Šiluvos ir Tytuvėnų urbanistinius paminklus. Jis užima daugiau kaip 18 tūkst. hektarų teritoriją Kelmės, Raseinių ir Radviliškio rajonuose. Parke išskirti 8 gamtiniai ir 2 urbanistiniai draustiniai. Didžiąją jo teritorijos dalį užima miškai. Tarp jų vakarinėje parko dalyje tyvuliuoja grandine išsidėstę keturi ežerai – Bridvaišio, Giliaus, Apušio ir Gauštvinio. Apušis ir jo apyežerės – retųjų augalų ir paukščių karalija. Ši teritorija paskelbta europinės svarbos gamtine buveine. Parko viduryje glūdi dideli pelkynai, vadinami tyruliais, kur kiekvieną rudenį atokvėpiui prieš tolimą kelionę sustoja tūkstančiai gervių. Už jų nusidriekia didžiulis kalvynas su Gomertos ir Miškinių ežerais, Kudinų ir Pilės piliakalniais. Tai Gomertos kraštovaizdžio draustinis.

Parko lankytojams yra įrengtas Giliaus ežero pažintinis takas, 13,5 kilometrų ilgio dviračių trasa, veikia Miško muziejus. Paukščiams stebėti pastatytas apžvalgos bokštas, įrengtos kelios apžvalgos aikštelės.

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: apieLIETUVA.info – Lietuvos naujienos » Blog Archive » Tytuvėnų nelaimė muziejus skatina atlikti saugos sistemų auditą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *