Tytuvėnų nelaimė muziejus skatina atlikti saugos sistemų auditą

pagal | 2012-02-09

Praėjusią savaitę Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį bei neįkainojamus meno kūrinius naikinęs gaisras paskatino Lietuvos muziejus patikrinti turimų saugos sistemų patikimumą. Pasak elektroninės saugos paslaugas teikiančios bendrovės, per savaitę sulaukta keliolikos muziejų užklausų. Specialistai apgailestavo, kad dalies muziejų priešgaisrinė įranga yra tokia sena, jog galėtų papildyti istorinių eksponatų ekspoziciją.

Priešgaisrinės saugos reikalavimai numato, kad visuomeniniuose objektuose privalo būti įdiegtos apie kilusį gaisro pavojų įspėjančios sistemos. Tačiau nelaimė Tytuvėnuose parodė, kad tokios sistemos dažnai būna neprijungtos prie centrinio stebėjimo pulto, todėl apie gaisrą praneša tik vietinė garsinė signalizacija. Pasak Oresto Danieliaus, UAB „Ekskomisarų biuro“ Apsaugos sistemų skyriaus direktoriaus, lyginant valstybines įstaigas ir verslo objektus pastarųjų savininkai diegia pažangesnius priešgaisrinius daviklius, be to, tokių sistemų fiksuojami signalai keliauja tiesiai į saugos paslaugas teikiančių bendrovių centrinį stebėjimo pultą. Todėl apie gaisro pavojų sužinoma vos tik pasirodžius dūmams.

„Mūsų tyrimas parodė, kad valstybinėse įstaigose situacija yra prastesnė. Per pastarąją savaitę sulaukėme keliolikos muziejų ir kitų viešųjų įstaigų prašymų įvertinti priešgaisrinės saugos sistemų būklę ekspozicijose, saugyklose, administracijos patalpose. Analizė parodė, kad daugumoje muziejų priešgaisrinė įranga yra pasenusi ir labiau tinka ne apsaugai, o eksponatams, jos priežiūra vykdoma chaotiškai ir paviršutiniškai. Viliamės, praėjusios savaitės nelaimė paskatins skirti daugiau dėmesio diegiamų saugos sistemų kokybei ir priežiūrai. Taip pat svarbu, kad šių sistemų signalai būtų fiksuojami ir operatyviai perduodami saugos tarnyboms, budintiesiems arba ugniagesiams“, – sako „Ekskomisarų biuro“ Apsaugos sistemų skyriaus direktorius.

Pasak „Ekskomisarų biuro“ specialistų, objektus nuo vagystės ar gaisro apdraudusios įstaigos ir gyventojai kartais į signalizaciją numoja ranka ir teigia, kad draudimas vis tiek atlygins už prarastą turtą. Nepagalvojama, kad prarastų daiktų ar svarbios informacijos niekas nebegrąžins. O tinkamai įrengta elektroninės saugos sistema saugo nuo gaisro, turto vagystės, vandalizmo, dažnai gelbsti ir žmonių gyvybes.

Per Tytuvėnų Šv.mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje kilusį gaisrą sudegė apie 1 000 kv. m vienuolyno stogo, apdegė bažnyčios stogo konstrukcijos. Sudegė vienuolyne įsikūrusiame muziejuje buvę liturginiai reikmenys, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos. Pranešama, kad sudegė apie 30 vertybių, tarp kurių – labai vertingos knygos ir paveikslai.

Apie UAB „Ekskomisarų biuras“

„Ekskomisarų biuras“ veiklą pradėjo prieš 17 metų ir yra pirmoji privati saugos tarnyba Lietuvoje. Bendrovė teikia fizinės ir elektroninės saugos, objektų ir verslo saugos paslaugas, organizuoja savigynos kursus, mokymus šaunamajam ginklui įsigyti, siūlo šaudyklos paslaugas. Bendrovė paslaugas teikia visoje Lietuvoje, intensyviai didina darbuotojų, elektroninės saugos padalinių, greitojo reagavimo ekipažų skaičių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *