Tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu” dalyvaus ir Lietuvos kariai

pagal | 2010-01-08

Sausio 9 d. Vilniuje įvyks tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu”, kuris skiriamas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Renginyje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Rimas Jonaitis, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos tarptautinio olimpinio komiteto, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovybės atstovai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai, kiti svečiai.

Jau devynioliktą kartą organizuojamame bėgime tradiciškai dalyvaus ir atstovai iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių. Prie bėgimo dalyvių prisijungs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų kariai, taip pat Karinių jūrų pajėgų, Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės, KASP Žemaičių apygardos 3-ioios rinktinės atstovai – iš viso daugiau nei 300 karių. Bėgime kaip ir kasmet ketina gausiai dalyvauti ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Prieš bėgimą, kuris startuos nuo Antakalnio kapinių, bėgimo organizatoriai ir svečiai pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kovotojų atminimą – prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų bus surengta gėlių padėjimo ceremonija.

Devynių kilometrų bėgimo trasa nusidrieks Kuosų, Jūratės, L. Sapiegos, Antakalnio, Šeimyniškių gatvėmis, Konstitucijos prospektu, Narbuto gatve, Laisvės prospektu, L. Asanavičiūtės, A. Kavoliuko, Sausio 13-osios gatvėmis. Finišas – prie Televizijos bokšto, kur prie Memorialinės sienos organizacinio komiteto nariai, svečiai ir tarptautinio bėgimo laureatai padės gėlių.

Visiems bėgimo dalyviams, sėkmingai užbaigusiems 9 km nuotolį, bus įteiktos atminimo gairelės, bus vaišinami sumuštiniais ir kareiviška arbata.

Pagarbos bėgimas – nėra varžybos, kuriose siekiama išaiškinti nugalėtojus ir prizininkus. Į jį bėgimo organizatoriai siekia pritraukti kuo gausesnį šalies ir užsienio atstovų ir taip drauge nusilenkti žuvusių Lietuvos didvyrių atminimui.

Paprastai bėgime dalyvauja apie 3 tūkst. asmenų. Iki šiol gausiausias dalyvių skaičiumi buvo 2001 m. vykęs bėgimas – į jį buvo susirinkę 3503 dalyviai. Pernai bėgime dalyvavo apie pustrečio tūkstančio bėgimo mėgėjų.

Tarptautinį pagarbos bėgimą organizuoja Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomene ir Vilniaus miesto Kūno kultūros ir sporto skyriumi. Rėmėjai – AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras”, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos asociacija „Sportas visiems”.

Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu” pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir vyksta kasmet. Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu” programa
Šeštadienis, sausio 9 diena

10.00-11.40 val. bėgimo dalyvių registracija (aikštelėje prie Antakalnio kapų, Karių kapų gatvėje)
11.40 val. Gėlių padėjimo ant žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų ceremonija
11.55 val. Sveikinimo kalbos
12.00 val. Bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu” startas
13.10 val. Pagarbos bėgimo laureatų gausiausiųjų komandų bei vyriausiųjų ir jauniausiųjų dalyvių apdovanojimo ceremonija
13.20 val. Gėlių padėjimas prie Televizijos bokšto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *