ES paramos panaudojimo sparta leidžia tikėtis gerų rezultatų ir 2010 metais

pagal | 2010-01-08

Europos Sąjungos Sanglaudos fondo 2007-2013 m. paramos Lietuvos aplinkosaugai panaudojimo sparta praėjusiais metais leidžia tikėtis, kad ir 2010-aisiais šios paramos lėšos bus panaudotos pakankamai sparčiai.
Pernai Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra, administruojanti ES paramą, pasirašė 1,7 mlrd. Lt vertės sutarčių su aplinkosaugos projektų vykdytojais. Pavyko panaudoti arti 60 proc. skirtų asignavimų.

Faktas, kad tiek daug numatytos ES paramos jau yra paskirta, kad sparčiai vyksta darbų pirkimo konkursai, leidžia, pasak Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktoriaus Inesio Kiškio, tikėtis, kad paskirstytieji pinigai jau kitą vasarą virs naujais vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklais bei nuotekų valymo įrenginiais. Taip pat pažymėtina, kad dabar yra sumažėjusios statybos darbų kainos, todėl už tuos pačius pinigus pavyks padaryti daugiau, nei buvo planuota prieš dvejus metus. „Kadangi yra sutaupyta lėšų, dar šių metų pirmajame ketvirtyje numatome paskelbti naują kvietimą vandentvarkos projektų paraiškoms teikti“, – sakė Inesis Kiškis.

Šiemet investicijos į aplinkos sektorių sieks, kaip planuojama, per 720 mln. litų. Tiesa, dėl sudėtingos savivaldybių ir jų įmonių biudžetų būklės gali kilti atsiskaitymo su projektų partneriais problemų. Išvengti nepagrįstų teisminių ginčų turėtų padėti Aplinkos projektų valdymo agentūros parengti privalomieji reikalavimai viešiesiems pirkimams, o perkančiosioms organizacijoms siūloma taikyti galimų atsakovo nuostolių atlyginimo praktiką.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 8 5 266 3660

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *