Telšių apskrities policijoje – įkurtuvės

pagal | 2010-01-22

Šiandien, sausio 22 dieną, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojams buvo neeilinė diena – Telšiuose, Karaliaus Mindaugo gatvėje, oficialiai atidarytas naujasis policijos komisariato pastatas.

Į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato atidarymo ceremoniją Žemaitijos sostinėje susirinko daug garbingų svečių: Vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas, policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis, šalies apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų vadovai, Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas, SKAT Klaipėdos rinktinės ir Telšių aps. Žemaitijos šaulių vadai, Telšių rajono ir apskrities vadovai, Telšių teisėsaugos institucijų, verslo, žiniasklaidos atstovai.

Pastato atidarymo ceremoniją pradėjęs Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaclovas Akavickis, priminė susirinkusiems svečiams pastato perdavimo istoriją, kai buvusios kareivinės, bendradarbiaujant policijai ir kariškiams, buvo perduotos policijai. Pastato remontas buvo pradėtas praeitų metų rugsėjo mėnesį ir baigtas gruodžio 31 dieną, remonto kaina – arti milijono litų.

UAB „Virdaleka” direktorius Telšių apskrities VPK viršininkui Alfonsui Motuzui perdavė simbolinį raktą. Susirinkusius svečius ir pareigūnus pasveikino Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas. Vėliau V. Akavickis pakvietė Vidaus reikalų viceministrą, policijos generalinį komisarą ir Telšių aps. VPK viršininką perkirpti simbolinę juostą. Naująjį policijos komisariato pastatą pašventino Telšių vyskupas Jonas Boruta.

Visi susirinkusieji buvo pakviesti į vidų apžiūrėti patalpų. Naujajame pastate įrengta visus reikalavimus atitinkanti areštinė, laikino sulaikymo kameros. Atėjusiems atsiveria erdvūs, šviesūs koridoriai, dideli kabinetai, yra įrengta sporto ir aktų salės.
Po nedidelės ekskursijos svečiai ir darbuotojai susirinko į aktų salę. Sveikindami su įkurtuvėmis, svečiai linkėjo gero darbo, o kad kabinetų sienos nebūtų tik švarios ir blankios, dovanojo paveikslus, gėles. Kad naujai būtų skaičiuojamas laikas, policijos generalinis komisaras simboliškai įteikė sieninį laikrodį. Telšių policijos kuratorius, generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis, sveikindamas pareigūnus su įkurtuvėmis, pasidžiaugė, kad dvi institucijos – policija ir kariškiai – randa bendrą kalbą, sugeba bendradarbiauti ir taip puikiai spręsti svarbius valstybei klausimus.

Generalinio komisaro padėkos raštais už įdėtą darbą kuriant projektus, remontuojant bei rengiant pastatą buvo apdovanoti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaclovas Akavickis, Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas Gintautas Kėras ir Logistikos skyriaus vedėjas Albertas Kundrotas.

Dar prieš naujojo policijos komisariato pastato atidarymo ceremoniją Lietuvos policijos generalinis komisaras, jo pavaduotojas, Telšių aps. VPK viršininkas apsilankė Telšių vyskupijoje, kur susitiko su vyskupu Jonu Boruta ir Telšių policijos kapelionu Remigijumi Saunoriumi. Susitikimo metu buvo kalbėta apie policijos ir bažnyčios bendradarbiavimą, siekiant asmenų saugumo, kovojant su jaunimo polinkiu nusikalsti. Taip pat buvo aptartas ir policijos kapeliono indėlis ir jo įtaka policijos darbui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *