Teismui perduota sveikatos apsaugos viceministro baudžiamoji byla

pagal | 2010-01-29

2010 m. sausio 29 d. Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kreipėsi į Vilniaus miesto 3-ios apylinkės teismą, prašydamas sveikatos apsaugos viceministro A. S. baudžiamąją bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka.

A. S. kaltinamas tuo, kad iš viešosios įstaigos „Nacionalinis kraujo centras” direktoriaus tiesiogiai reikalavo ir provokavo duoti nuo 20 iki 30 tūkst. litų kyšį.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, metu nustatyta, kad sausio 21 d. A. S. tiesiogiai priėmė sutartą pinigų sumą. Imituodamas nusikalstamus veiksmus ir vykdydamas viceministro duotą nurodymą, „Nacionalinio kraujo centro” direktorius taip ir padarė. Kyšio reikalauta už tai, kad viceministras neiniciavo, jog „Nacionalinio kraujo centro” direktoriui būtų skirta drausminė nuobauda. Kyšis taip pat turėjo būti garantas, kad direktorius būtų užtariamas prieš Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybę ir kad jis galėtų toliau netrukdomai vadovauti viešajai įstaigai.

Įstatymas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, kuris savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmė, pažadėjo ar susitarė priimti kyšį, reikalavo ar provokavo jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *