Siekdama kokybės, Teisingumo ministerija pradeda diegti naują vadybos sistemą

pagal | 2010-01-29

Teisingumo ministerija, siekdama tobulinti ministerijos veiklos kokybę, tapo pirmąja ministerija Lietuvoje, pasiryžusia savo veikloje įdiegti kokybės vadybos sistemą.

„Naujoji sistema leis nustatyti ir vertinti ministerijos tarnautojų ir darbuotojų veiklos efektyvumą. Įdiegus sistemą bus galima patikrinti, kokių konkrečiai rezultatų pasiekė kiekvienas darbuotojas, ar jų veikla naudinga, efektyvi, ar nesidubliuoja funkcijos, dėl kokių konkrečiai priežasčių nebuvo priimti ar vėluoja vienokie ar kitokie sprendimai. Tai iš esmės garantuos geresnę, skaidresnę ministerijos vidaus darbo kokybę, efektyvesnį bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, veiksmingesnį piliečių aptarnavimą, taupesnį resursų naudojimą“, – teigia teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Ministro teigimu, šiandien nebekelia nuostabos kokybės vadybos modelio diegimas privačiose įmonėse, kurios savo veikloje siekia kokybės ir efektyvumo. Visgi jo įdiegimas ministerijoje bus rimtas iššūkis, tačiau kaip rodo užsienio šalių patirtis – sunkus, bet įmanomas.

Įgyvendindama projektą, Teisingumo ministerija privalės detaliau aprašyti visus ministerijos veiklos procesus (teisės aktų kūrimo, raštų kūrimo, sprendimų priėmimo ir kitus procesus), susieti juos su kiekvienu jų tvarką reguliuojančiu dokumentu ir nustatyti veiklos rezultatyvumo vertinimo rodiklius, kurie leis įvertinti, ar visi veiksmai buvo atlikti kokybiškai, laiku, pagal seką ir skaidriai. Paaiškėjus, kad kažkuriame žingsnyje buvo nukrypta nuo apibrėžto proceso, bus nustatytos tai lėmusios priežastys, užkertant kelią jų pasikartojimui ateityje.

Projektą „Kokybės vadybos modelio diegimas ir sertifikavimas Teisingumo ministerijoje“ planuojama galutinai įgyvendinti iki 2012 m. sausio mėn. Iš viso tam skirta 771 tūkst. litų, iš kurių 655,5 tūkst. litų sudaro Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *