Tarnybinis šuo padėjo aptikti narkotines medžiagas

pagal | 2010-01-18

2010 metų sausio 15 d., 13.00 val., Pravieniškių 2-ųjų pataisos namų-atvirosios kolonijos pareigūnai patikrino nuteistajam E.K., g. 1991, skirtą drabužių siuntinį nuo piliečio M.D., gyvenančio Šiauliuose.

Pasitelkus tarnybinį šunį, sportinio krepšio diržuose buvo surasta ir paimta 17 vienetų paketų, apvyniotų polietilenu. Paketuose aptikta žalsvos spalvos augalinės kilmės medžiagos (įtariama, kad tai narkotinė medžiaga- kanapės ir jų dalys).

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 1 d., informuota Kaišiadorių r. apylinkės prokuratūra.

Pasak Pravieniškių 2-ųjų pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus pavaduotojo Lioniaus Demjanovo, tai pakankamai retas atvejis, kai bandoma uždraustus daiktus perduot paslėpus drabužiuose, mat nuteistųjų artimieji jau žino, jog perduodami nuteistiesiems daiktai yra itin kruopščiai tikrinami metalo detektoriumi, introskopu ir specialiai apmokyto atpažinti narkotines medžiagas šuns pagalba.

Lietuvos įkalinimo įstaigose pareigūnams talkina belgų aviganių veislės šunys, pirkti ir specialiai apmokinti Olandijoj.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *