Kalėjimų departamentas netikėtas kratas organizuos dažniau

pagal | 2010-01-18

2010 m. sausio 16 d., šeštadienį, Kalėjimų departamento pareigūnai, siekdami užkardyti nuteistųjų sukčiavimus iš neteisėtai laikomų mobiliojo ryšio telefonų aparatų, Marijampolės pataisos namuose organizavo netikėtą kratą dviejų nuteistųjų būrių gyvenamosiose patalpose bei prie šių būrių esančiame kiemelyje.

Per keletą valandų kratos metu buvo rasta ir paimta daug nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų – 11 mobiliojo ryšio telefonų, 13 SIM kortelių, telefono akumuliatorius ir kiti draudžiami daiktai.

Taip pat kratos metu buvo rastas ir paimtas polietileninis maišelis su rusvos spalvos milteliais bei šratinukas, kuriame taip pat buvo rusvos spalvos milteliai, kaip įtariama, narkotinės medžiagos. Dėl šio įvykio Marijampolės pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 259 str. 1 dalį.

Kratą Kalėjimų departamento pareigūnams atlikti padėjo grupė Alytaus pataisos namų, Vilniaus 2 –ųjų pataisos namų bei Marijampolės pataisos namų pareigūnų. Šiais metais tai buvo pirmoji panašaus pobūdžio krata. Įstaigos pasirenkamos pagal kriminogeninę situaciją (bandymai perduoti draudžiamus daiktus, įtarimus apie turimus draudžiamus daiktus, pareigūnų turimą/gaunamą informaciją ir kt.).

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Sauliaus Vitkūno, netikėtai atliekamos kratos kovojant su uždraustų turėti nuteistiesiems daiktų patekimu į įkalinimo įstaigas, yra labai veiksmingos. Ateityje planuojama tokių kratų ir patikrinimų įkalinimo įstaigose skaičių didinti.

2010 metų sausio 18 dienos Kalėjimų departamento duomenimis, Marijampolės pataisos namuose bausmę atlieka 1096 ne pirmą kartą už nusikaltimus teisti asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *