Šveicarijos parama – nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrai gerinti

pagal | 2010-02-01

Įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą pradėta rengti galimybių studija „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas ir infrastruktūros gerinimas, įskaitant energijos tausojimą Lietuvos ligoninėse”. Programos tikslas – mažinti ekonominius bei socialinius skirtumus tarp Lietuvos ir ES valstybių bei didžiųjų mūsų šalies miestų ir periferijos. Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros gerinimui Lietuvoje numatoma skirti 41,6 mln. Šveicarijos frankų (apie 96 mln. Lt) paramos.

Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą atvirą viešąjį paslaugų pirkimo konkursą dėl galimybių studijos parengimo laimėjo Ernst & Young Baltic. Galimybių studija siekiama nustatyti ligoninių, teikiančių stacionarias sveikatos paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, poreikius šiuolaikinei diagnostikos aparatūrai, automobiliams su specialia įranga naujagimiams pervežti, įsigyti, kompiuterinei duomenų bazės, diagnostikos ir gydymo metodikų sukūrimui, specialistų mokymui, infrastruktūros atnaujinimui bei energiją taupančių technologijų diegimui. Parengus galimybių studiją ir programų projektus, bus nustatyta finansuojamos veiklos ir paramos gavėjai, paramos teikimo tvarka bei lėšų paskirstymas.
Galimybių studiją ir programų projektus numatoma parengti iki š.m. III ketvirčio iš Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektų rengimo fondo lėšų. Programos projektus nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimui planuojama pradėti vykdyti 2011 m.

1 komentaras

  1. lipka

    idomu kiek is tos paramos nuses sveikatos ministro kisenese.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *