Sportinė karštinė prasidėjo: Lietuvos rytas prieš Žalgirį

pagal | 2010-05-05

Sovietmečiu daugiausiai sporto sirgalių emocijų Lietuvoje susilaukdavo varžybos tarp CSKA ir Žalgirio, o pastaraisiais metais tarp Lietuvos ryto ir Žalgirio komandų.

Koki pagrindiniai Lietuvos krepšinio sirgalių skirtumai tarp šių epochų? Tarybų sąjungos laikais šios krepšinio dvikovos buvo prilyginamos netiesioginiai kovai prieš sovietinį rėžimą. Lietuvos sirgaliai karštai palaikydavo savo mylimą Žalgirį, kuris sugebėdavo ne tik pasipriešinti Maskvos komandai, bet ją ir nugalėdavo. Lietuviai tokiu būdu įrodydavo, jog ir tokia maža šalis gali būti labai stipri kovodama net ir su tokia galinga sovietų imperija.

Šiais laikais krepšinio sirgalių emocijos kitokios. Pagrindiniai tikslai – kuo labiau pažeminti priešininkų komandos žaidėjus, jų sirgalius. Kuo vieni kitus labiau apdrabsto purvais, tuo laimingesni pasijaučia. Ar tik tokiais būdais galima palaikyti savo komandą? Žinoma, kad ne. Priešininkų komandos žeminimas, niekaip nesusijęs savo komandos palaikymu. Kažkada kovojome prieš Sovietinį rėžimą, dabar kovojame tarpusavyje.

Šiomis dienomis, kaip tik ir vyksta Lietuvos krepšinio lygos finalas, kuriame susitinka šie varžovai. Ir reakcijos į varžybas indentiškos kaip ir kiekvienais metais. Savo komandos palaikymas virsta neapykanta priešininkams. Ši neapykanta neapsiriboja vien „malonybiniais” žodžiais, nes kartais baigiasi ir smurtiniais veiksmais.

Klausimas ApieLietuva.info lankytojams: Ar kada nors šis komandų palaikymas keisis į gerąją pusę ir atrodys labiau humaniškas vieni kitų atžvilgiu? Išsakykite savo nuomonę naujienos apačioje (komentaruose).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *