„Sodra“ siūlo pensijų skaičiuoklę dirbantiems pensininkams

pagal | 2010-01-15

Kaip numatyta Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinajame įstatyme, draudžiamųjų pajamų turintiems senatvės ar ištarnauto laiko pensijos arba kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas gavėjams pensija mažinama priklausomai nuo praėjusį kalendorinį mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų. Norint sužinoti, kokio dydžio pensija bus mokama, galima pasinaudoti skaičiuokle, kuri pateikta šios „Sodros“ informacijos pabaigoje.

Reikia turėti omenyje, kad pensija dėl turimų draudžiamųjų pajamų mažinama jau po to, kai apskaičiuojama sumažinta pensija dėl pakitusio metų draudžiamųjų pajamų dydžio (DPD 2009 m. – 1488, 2010 m. – 1170 Lt).

Ką daryti, norint sužinoti savo būsimą pensiją dirbančiam pensininkui?

Atsisiųskite arba atsidarykite „Sodros“ puslapyje esančią skaičiuoklę (jei ji iškart nepasileidžia, spauskite Run). Į laukelį „Draudžiamųjų pajamų suma“ įveskite mėnesį prieš tai, kai bus išmokėta pensija, turėtų savo draudžiamųjų pajamų dydį (t.y. priskaičiuoto atlyginimo, nuo kurio mokamos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos dydį). Tarkime, jūsų alga buvo 412 litų.

Į langelį „Soc. draudimo pensijos suma“ įveskite perskaičiuotos dėl DPD pasikeitimo pensijos dydį. Jį galite apsiskaičiuoti pasinaudodami tame pačiame pranešime paskelbta formule. Tarkime, jūsų perskaičiuota pensija – 834 litai.

Paspaudę „Skaičiuoti“, gausite mokėtinos pensijos dydį – 789,63 lito.

Norime atkreipti dėmesį, kad dirbančio pensininko gaunamos sumažintos pensijos ir algos suma vis tiek didesnė nei dėl turimų draudžiamųjų pajamų nesumažėjusi pensija. Tad norinčiam dirbti pensininkui pensijos dydžio ribojimas tai neturėtų tapti demotyvaciniu veiksniu.

Primename, kad mažesnės nei 650 litų dydžio pensijos nemažėja. Tiems pensininkams, kurie nutraukė darbinius santykius ir visas priklausančias išmokas gavo iki šių metų sausio 16 d., pensijos kaip dirbantiems nebus mažinamos. Tad ši skaičiuoklė aktuali dirbantiems po šios datos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *