Socialinio darbo ypatumai paprastai ir suprantamai – naujoje knygoje

pagal | 2010-01-22

Sausio 21-osios popietę Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionate (Kaunas) vyko nekasdienis renginys Lietuvos socialinio darbo istorijoje – naujos autorių kolektyvo knygos apie socialinį darbą „Mąstyti, veikti, būti: Socialinis darbas organizacijoje“ pristatymas. Jame dalyvavo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Ministerija sveikina Lietuvos socialinių darbuotojų asociaciją, kuri 2010 m. pradeda tapdama knygos leidėja ir palaiko socialinių darbuotojų iniciatyvą plėtoti socialinio darbo profesiją, socialinio darbuotojo veiklos populiarinimą ir skatina dalintis patirtimi šios svarbios srities žinovus.

Knygoje pateikta 60 kasdienės socialinio darbuotojo praktikos atvejų. Juos surinko ir komentuoja socialinio darbo ekspertė iš Nyderlandų Lies Gualtherie van Weezel. Knyga rašyta dvejus metus. Tuo laikotarpiu visi bendraautoriai nuolat susitikinėjo, analizavo, diskutavo, tikslinosi, kad knyga duotų kuo daugiau naudos ir atspindėtų realią Lietuvos situaciją.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjos Jolantos Ramonienės nuomone, socialinių darbuotojų iniciatyva padėti sunkiai dirbantiems, bet nepakankamai vertinamiems savo kolegoms yra labai pagirtina. „Knyga bus naudinga ir socialinio darbo studentams, savanoriams, įstaigų, kuriose jie dirba ar atlieka praktiką, vadovams. Tikimės, kad nors kasdien socialinį darbą dirbantys darbuotojai yra labai užimti, jie ras laiko perskaityti šią knygą ir daugiau sužinoti, galbūt naujai pamatyti, apgalvoti daugelį dalykų, pritaikyti juos praktikoje“, – sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja J. Ramonienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *