Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pristatyti šeimai skirti projektai

pagal | 2010-01-18

Informacinės, švietėjiškos, nevyriausybinių organizacijų (NVO) rėmimo ir kitos šeimos stiprinimui skirtos veiklos, kurias 2009 metais inicijavo, finansavo bei vykdė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), buvo palankiai įvertintos NVO atstovų, susirinkusių į metinį susitikimą.

Ministro patarėja Jolanta Ramonienė, apžvelgdama 2009 m. vykdytus projektus, pabrėžė, jog siekta atkreipti visuomenės dėmesį į šeimos vertę, kurti ir puoselėti jai palankią aplinką, aktyvinti ministerijos specialistų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą.

Pasidžiaugta, kad pernai vykdyta informavimo kampanija atskleidė gausų aktyvių, kūrybingų ir verslių šeimų ratą visoje Lietuvoje. Be to, darbdaviai ir darbuotojai buvo paskatinti ieškoti naujų galimybių, kaip geriau suderinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, rūpintasi kaip ir kur šeimos galėtų leisti laisvalaikį, bendrauti ir dalintis patirtimi.

Šeimų ambasadorių iniciatyva tapo paskatinimu būti visuomeniškais, kurti ne tik prasmingą šeimos gyvenimą, tačiau įsijungti ir į bendruomenės veiklą.

Susitikime dalyvavę nevyriausybinių organizacijų atstovai pasidžiaugė visoje šalyje ir atskiruose regionuose vykdytomis veiklomis, skirtomis šeimoms stiprinti, informuoti besiruošiančius kurti šeimą, ugdyti jaunimą, burti ir stiprinti šeimų bendruomenes. Pabrėžta ir akivaizdi socialinės reklamos, apimančios visą šalį, nauda – atkreiptas visuomenės dėmesys į šeimos poreikius. TV laidų ciklas „Gimnazistai“ skatino ugdyti teigiamą jaunimo požiūrį į atsakomybę, asmeninę brandą kuriant šeimą.

Džiugu, kad šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo patirties nevyriausybininkai sėmėsi tarptautinėse konferencijose, seminaruose.

Ministro patarėja Jolanta Ramonienė

Ir SADM specialistai, ir NVO atstovai neabejojo, kad bendrą šeimai skirtą veiklą svarbu tęsti ir ateityje – ne tik suteikiant šeimoms galimybes dalintis gerąja patirtimi, vertinti ir branginti šalia esančius žmones, bet ir aktyviai įsilieti į savųjų bendruomenių – miesto, kaimo, kiemo – veiklą, skatinti pozityvų bendravimą.

2010 metais SADM tęs veiklas šeimos vertės atskleidimui, visuomenės informavimui, plėtos bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Artimiausiu metu ketinama organizuoti projektų atrankos konkursą šeimos gerovės srityje dirbančioms organizacijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *