Skverų ir parkų apželdinimas

pagal | 2020-03-30

parkas

Kiekvienas pavasaris prasideda ne tik grįžtančių paukščių čiulbesiu bei bundančia gamta, tačiau ir darbymečiu. Vyksta intensyvūs aplinkos tvarkymo ir ruošimo naujiems želdiniams darbai ne tik nuosavuose ir daugiabučių kiemuose. Tam labai atsakingai ruošiasi ir miestų savivaldybės, kurios kasmet stengiasi, kad miesto viešosios erdvės taptų patrauklios ir tvarkingos.

Naujai numatytų skverų ir parkų apželdinimas visų pirma prasideda nuo želdinių strategijos formavimo. Jo metu yra įvertinami parkų ir skverų būklė, probleminiai aspektai bei numatomos galimos perspektyvos. Tuomet vyksta viešieji pirkimai, kurių metu paaiškėja, kokia įmonė rūpinsis ir atliks šiuos darbus.

Tačiau atliekamas ne tik naujų vietų apželdinimas, bet taip pat ir senųjų, kuriems kasmet vėl reikia naujai paruošti žemę, pasodinti sodinukus, nušienauti, sutvarkyti senąją veją. Vis tik apželdinimas nėra vienintelis miesto rūpestis. Taip pat yra svarbu, parkuose ir skveruose pasirūpinti švara bei patogumu.

Pasak miestui.lt atstovų, priešingai nei maždaug prie dešimtmetį, šiandien miestų viešose erdvėse netrūksta kokybiškų suoliukų bei estetiškų šiukšliadėžių. Keičiantis patiems miestams, jiems atsinaujinant, jau retai kur pamatysi senas, neišvaizdžias dėžes šiukšlėms. O esant poreikiui, nuolat pasirūpinama naujų šiukšliadėžių ar suoliukų pastatymu.

Didėjantis augintinių šeimininkų sąmoningumas taip pat skatina įrengti vis daugiau specialiai augintinių paliekamam „turtui“ skirtų šiukšlių dėžių. Jie patys kreipiasi į miestų administracijas su prašymais, nurodydami vietas, kuriose, jų manymu, dar jos būtų reikalingos. Viskas daroma tiek paties miesto, tiek miestiečių gerovei.

Taigi, tokiose vietose, kuriose savo laisvalaikį leidžia miestiečiai, aplinka turi labai didelę reikšmę. Šiuo metu miestų parkai iš tiesų yra patrauklūs ir šiltuoju metų laikotarpiu čia mielai lankosi daug žmonių. Visa tai lemia ne tik patraukli aplinka, tačiau ir komfortiška mažoji infrastruktūra.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *