Skirtingos sudėties kiliminės dangos priežiūra

pagal | 2021-05-21

Įsigijus ar prieš perkant kiliminę dangą atkreipkite dėmesį iš kokio audinio jis pagamintas, nes vieni audiniai reikalauja daugiau priežiūros, kiti mažiau. Sunkiausia pašalinti dėmes iš šilkinio kilimo, nors jis atrodo prabangiai, yra malonus prisiliesti. Dažniausiai buityje pasitaiko medvilnės, sintetikos, viskozės audinių kilimai.

Sintetinės kiliminės dangos valymas

Ištobulinus sintetinius audinius, tokie kilimai yra gana neblogos kokybės. Be to, juos lengva prižiūrėti ir valyti, todėl šie kilimai gali būti koridoriuose, praėjimuose ir kitose vietose, kur vaikšto daugiau žmonių, jie atsparūs saulės spinduliams.

Sintetinės kiliminės dangos valymas gana paprastas, užtenka reguliariai siurbti dulkių siurbliu, rečiau reikėtų išdulkinti lauke. Taip pat juos galima valyti ir sausuoju, ir drėgnuoju būdu. Dažniau kilimams būnant patalpose, kuriose nuolat būriuojasi žmonės, ant jų gali atsirasti dėmių, kurios pastebimos per vėlai. Todėl įsisenėjusias dėmes, nemalonų kvapą, pelėsį, įsiveisusias dulkių erkutes išvalysite kartą ar du per metus atlikdami cheminį valymą.

Viskozės kilimų priežiūra

Šios grindų dangos iš viskozės privalumai, kad yra patvarūs, minkšti, spalvingi, tačiau jų minusas – daugiau šeriasi, todėl viskozės kiliminės dangos valymas turėtų būti atliekamas sausuoju būdu ir dažniau siurbiant dulkių siurbliu.

Viskozės kilimai nemėgsta drėgmės, jis sparčiai ją sugeria, todėl užlašėjus kavai reikėtų kuo greičiau skystį sugerti sausa servetėle. Dėl per didelės drėgmės šis kilimas deformuojasi, praranda savo formą, todėl išplovus grindis reikėtų palaukti, kol jos išdžius ir tik tada tiesti viskozės kilimą.

Cheminis kiliminės dangos valymas su specialistų komanda

Kartą ar du per metus kilimams atlikite cheminį valymą, o viskozės kilius atiduokite specialistams sausam valymui. Ilgainiui pradeda matytis ant dangos iki galo neišvalytos dėmės, susikaupę dulkės. Ant dangos taip pat kaupia nematomas bakterijas, dulkių erkutes, todėl bent retkarčiais turi būti atliekamas cheminis kiliminės dangos valymas. Pasirinkite įmonę, kuri turi ilgametę patirtį ir žinias, kaip valyti skirtingo pluošto kilimus. „EVP Projektai“ įmonė atlieka įvairius valymo darbus, taip pat ir kilimų. Daugiau nei 5 metų patirtį turintys darbuotojai puikiai išmano šios dangos valymo specifiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *