Skaitmeninės televizijos įrangos įsigijimas mažas pajamas gaunantiems asmenims bus kompensuojamas

pagal | 2010-01-20

Vykdydama analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir skaitmeninės televizijos skatinimo programą, Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui kompensuoti mažas pajamas gaunantiems asmenims išlaidas, kurios skirtos skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti.

„Siūlome, kad šeimoms ir vienišiems asmenims, kurie gauna minimalias pajamas, valstybė kompensuotų išlaidas, patirtas įsigyjant skaitmeninės televizijos priėmimo įrangą“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Kompensaciją už skaitmeninės televizijos įrangą galės gauti mažas pajamas gaunančios šeimos ir vieni gyvenantys asmenys, jei jų vidutinės pajamos atitiks įstatyme numatytą (525 Lt vienam šeimos nariui) remtinų asmenų statusą.

Pasak ministro E. Masiulio, ministerija sudarys dvišales sutartis su savivaldybėmis, kurios bus atsakingos už kompensacijų skyrimą jų teritorijoje gyvenantiems asmenims.

Pareiškėjai, norintys gauti kompensaciją, turės pateikti prašymą dėl išlaidų, skirtų skaitmeninės televizijos įrangai įsigyti, kompensavimo ir skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos pirkimą patvirtinančius dokumentus bei duomenis apie gaunamas pajamas(jeigu besikreipiantys asmenys iki prašymo pateikimo nebuvo socialiai remtini).

Jei dėl kompensavimo besikreipiantys asmenys, įstatymų numatyta tvarka, jau yra pateikę pažymas socialinei pašalpai gauti ir ją gauna, papildomai duomenys apie gaunamas pajamas nebebus reikalaujami.

Kompensacijos už išlaidas, skirtas skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti, bus pradėtos teikti likus 6 mėnesiams iki galutinės analoginės antžeminės televizijos išjungimo dienos 2012 m. spalio 29 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *