Skaitmeninė fotografija ir foto paslaugos: kaip išsaugoti akimirkas?

pagal | 2013-11-26

vestuviu-fotografas-fotogidas-2Daugelis tikriausiai puikiai atsimename tuos laikus, kai fotografijos buvo nespalvotos, o norėdami jas išryškinti, tekdavo per visą naktį sėdėti ir ,pasitelkiant į pagalbą dažus, rankomis išgauti nuotraukas. Tuo tarpu, šiuolaikinis jaunimas dar gali pasidžiaugti nostalgiškais prisiminimais apie ryškinamas foto juosteles ir sėkmingai gaunamas spalvotas fotografijas. Šiandieninis fotografijos progresas yra skaitmeninė fotografija, kurios nereikia nei ryškinti, nei patiems gaminti, tereikia įsikelti į kompiuterį ir mes jau turime „įamžintą“ akimirką. Tuo tarpu vestuvių fotografai tampa vis populiaresnės ir reikalingesnės. Kiekvienas nori savo fotoalbume turėti gražių vestuvių, gimtadienių, krikštynų nuotraukų arba tiesiog asmeninės fotosesijos akimirkų. Deja, nuotraukos keliauja iš kompiuterių į kompiuterius, iš vieno socialinio tinklo profilio į kitą, tačiau, kaip jas apčiuopti ir išgelbėti įsimintiniausius įvykius?

Skaitmeninė fotografija išstūmė tradicinę?

Nors ir skaitmeninė fotografija suteikia mums galimybę nuotraukas įsirašyti į USB laikmeną ir išsiryškinti, ar atsispausdinti, tačiau vis dėl to maždaug prieš šešerius metus žmonių, atnešančių nuotraukas atsispausdinti , pradėjo ženkliai mažėti. Foto paslaugų įmonių duomenimis lyginant su 2010 metais, 2011 metais buvo atspausdinta 9 proc. mažiau nuotraukų. Ryškinimui taip pat galioja panašios tendencijos. Kita vertus, kai kurie žmonės, kurie yra nukentėję nuo savo kompiuterinės įrangos išdaigų ir praradę visas reikalingas nuotraukas, šiais laikais ryškina ir spausdina nuotraukas kur kas didesniais kiekiais nei anksčiau. Vienu metu vartotojai nori išsaugoti amžinai atminčiai kuo daugiau akimirkų. Vis dėlto kai kurios foto paslaugų komandos, pavyzdžiui, www.fotogidas.lt fotografijas išryškina ir pateikia materialia forma, o ne internetu.

Ieškokime alternatyvų

Vis dėl to, kad ir kokia patogi priemonė yra skaitmeninė fotografija, o nuotraukų ryškinimas reikalauja nemažai laiko ir piniginių resursų, tačiau galima paieškoti alternatyvių akimirkos įamžinimo visiems laikams priemonių. Pirmiausiai, remiantis faktu, kad kokybiškos išryškintos nuotraukos gali išsilaikyti iki 200 metų, žmonės nusprendžia ryškinti nuotraukas, galėtų tai daryti reguliariai kas mėnesį ar daugiau. Antra, daugelis jaunuolių renkasi nuotraukų įsirašymą į kompaktinius diskus. Tai puiki alternatyvi priemonė spausdinimui, kadangi kainuoja žymiai pigiau, taip pat nėra pavojaus, kad kompaktinė plokštelė, saugiai gulėdama stalčiuje, netikėtai suges. Taip pat nešant ryškinti nuotraukas arba jas įsirašant, išsirinkti toli gražu ne visas, bet keletą svarbiausių, akcentuojančių tam tikrą įvykį fotografijų. Kadangi foto paslaugos kiekvienam yra reikalingos bent keletą kartų, svarbu įsimintiniausias akimirkas išsaugoti specialiuose albumuose. Fotogidas.lt – tai foto ir video paslaugas teikianti komanda, kuri ne tik įamžina gražiausius gyvenimo įvykius, bet ir sukuria nuostabius fotoalbumus. Įsimintiniausi šventės kadrai išlieka vienoje vietoje.

Foto paslaugos ir technologijų vystymasis keliauja į priekį drauge. Kol kas turime galimybę rinktis, kam teikti prioritetus – naujųjų technologijų galimybėms ar pastangoms išsaugoti savo gyvenimo akimirkas ateities kartoms. Tuo tarpu foto paslaugų įmonės suteikia galimybę įgyvendinti bet kokį pasirinkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *